Haanja-Karula puhkeala

Vaheldusrikka maastiku ja bioloogilise mitmekesisusega puhkeala hõlmab Haanja, Karula ja Korneti kõrgustike vahelist piirkonda. Kupliline ning jõgede-järvederohke maastik on ideaalne mitmekesiseks puhkuseks – siin on loodud head võimalused jalgsi või jalgrattaga matkamiseks, veeseiklusteks, kalastamiseks, pikniku pidamiseks või loodusvaatluseks.
Puhkeala Taheva piirkond pakub külastajale aktiivset looduses liikumise võimalust jalgrattal, jala ja autoga. Selle piirkonna üksikobjektid on omavahel ühendatud jalgrattaradadega. Pähni piirkond koos külastuskeskusega pakub külastajatele eeskätt loodushariduslikku tegevust, milleks on olemas loodusõpperajad ja õppeklass. Ülejäänud puhkeala on mõeldud külastajale, kes liigub autoga ja on huvitatud Eestimaa kultuuriväärtustest ja pärandkultuurist, vahelduseks puhkepeatused looduses.

Asukoht
Võru- ja Valgamaa
Magnet
Kaunis kuppelmaastik, järved, jõed, metsad ja puisniidud
Tegevused
Jalgsi või jalgrattaga matkamine, veematkamine, kalastamine, pikniku pidamine, loodusvaatlus
Teave
RMK Pähni külastuskeskus
+372 501 9564
info.pahni@rmk.ee
Aadress
Pähni küla, Rõuge vald, 66101 Võrumaa
Kaitsealade valitseja
Keskkonnaamet
+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee
Teadmiseks Eesti looduses on siiani sõjast jäänud vanu lõhkekehasid. Kui oled leidnud lõhkekeha meenutava eseme, jäta see puutumata, märgista leiukoht ja teata leiust kohe hädaabinumbril 112. Täpsemat lisainfot leiab Päästeameti kodulehelt.
Ürituse korraldamineÜle 50 osavõtjaga üritused looduses liikumise infrastruktuuriga aladel tuleb kooskõlastada.
Täpsem info siit.