1truetrue

RMK Elistvere loomapark ootab külla


NUTIMÄNG – Loomapargis käies on võimalik mängida nutimängu, mille käigus saad uusi teadmisi loomapargist. Selleks lae alla Play poest või App Store-st Loquizi äpp. Mängimiseks vajaliku kasutajanime ja parooli leiad loomapargi plaani kõrvalt infotahvlilt.
Vaata ka teisi nutimänge!

Pika traditsiooniga Suveöö loomapargis on sellel aastal 26.06 kuni 30.06. Loomapark on avatud siis südaööni, mis annab suurepärase võimaluse tutvuda loomade hilisõhtuse eluga.

Kolmel õhtul, ehk siis 26.06; 28.06 ja 29.06 on ringkäigud loomapargis, Jõgevamaal tuntud looduse mehega Vahur Sepaga. Ringkäigud algavad kell 20.00 ja sinna on vaja kindlasti registreeruda, info.elistvere@rmk.ee või telefonil 525 3395.


29.06 on taas võimalik loomapargis kasevihtasid teha. Viha tegemise õpituba algab kell 12.00 ja lõpeb 16.00, materjal ehk siis kaseoksad on kohale toodud, ootame ainult huvilisi.

Sissepääs tavapileti hinnaga.


RMK Elistvere loomapargis saab näha peamiselt Eesti metsades elavaid loomi võimalikult looduslikus keskkonnas.
Algselt emata jäänud ja viga saanud loomade koduks loodud Elistvere loomapark on nüüdseks saanud koduks nende loomade järglastele ning ka teistest loomaparkidest ja –aedadest vahetamise teel saadud asukatele. Pargi eesmärgiks on jagada loodusharidust ja pakkuda võimalusi metsloomade vaatlemiseks nendele omases keskkonnas.
Näha saab hunti, euroopa piisonit, põtra, põhjapõtra, metskitse, kabehirve, pruunkaru, ilvest, rebast, kährikkoera, metsnugist, kivinugist.
Siseruumides võib tutvuda merisigade, deegude, tšintšiljadega.
Koduloomadest on veel küülikud.
Kuna metssigu ikka veel aafrika sigade katku tõttu ei tohi pidada ja nende aiad ei sobi ehituslikult ühelegi metslooma liigile, siis eksponeerime praegu nende aedades tüüringi sikku, eesti maalambaid ja pekingi parte.

Loomadega tutvumist lihtsustavad infotahvlid. Selgitustega on tähistatud loodusrajad, kus saab tutvust teha  kopra eluviisiga ning mitmekesise metsaelustikuga.

Elistvere loomapark asutati 1997. aastal. Varem Eesti Metsaseltsi majandada olnud Elistvere loomapark kuulub RMK Tartu-Jõgeva puhkeala koosseisu alates 2008. aastast.

OOTAME TEID KÜLLA!
 

Kontakt

RMK Elistvere loomapark
Elistvere, Tartu vald
Tartumaa
Info tel: 676 7030; 5346 5030
E-post: elistvere@rmk.ee

Lahtiolekuajad

RMK Elistvere loomapark on avatud iga päev:
november-jaanuar
10.00 - 15.00
veebruar-mai
10.00 - 17.00
juuni-august
10.00 - 20.00
september-oktoober
10.00 - 17.00

Piletimüük ja loomaparki sissepääs lõpeb pool tundi enne loomapargi sulgemist. Sisenemine loomaparki toimub peahoone kaudu.
Loomaparki tulles jäta koju oma lemmikloom, kuna võõras loom võib põhjustada loomapargi asukate seas liigset ärevust.

Soovitav on tulla looduses liikumiseks sobivas riietuses ja jalanõudes.

Kohalesõitmise juhend

Alates 08.07.2023 on võimalik Elistvere loomaparki tulla ka ühistranspordiga. Täpsem info leitav: Sõiduplaanide muudatused alates 08.07.2023