Pähni metsaõpperada (3 km)

NUTIMÄNGUD – Kas sooviksite looduses liikumist lõbusamaks teha ja metsa kohta põnevaid asju teada saada? Pähni metsaõpperajale on loodud interaktiivne nutimäng. 
Lae Play poest või App Store-st alla Loquiz äpp ning logi õpperaja alguses leitavate paroolidega mängu sisse või kasuta selleks sealset QR-koodi. Pähni nutimängud sobivad mängimiseks nii omaette loodust nautides kui suurepäraselt koos perega (näiteks ühise nutiseadmega).
NB! Soovi korral saab Pähni metsaõpperajal mängimas käia ka kodust lahkumata: kasutajanimeks tuleb sisestada RMK2024 ning parooliks: 1774
Vaata ka teisi nutimänge

Siinset laugjat metsamaastikku ilmestavad väikesed soo-alad ja looklev jõeluht. Enamus metsadest on vanemaealised laanemetsad. Nad on üsnagi looduslikus seisundis ja seetõttu mitmekesise elustikuga. Vaikselt käies võite kergesti kohata mõnda metslooma, linnud on teie saatjaiks igal juhul. Asja juurde käib arvukas putukariik. Rajal on 15 huvipunkti.
Telefon +372 501 9564
E-post info.pahni@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Hooldustüüp Aastaringne
Talvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedAuto saab parkida Pähni külastuskeskuse parklasse (jälgige liiklusmärki „Parkla“).
VarustusRada algab punase maja juurest ja lõppeb samas kohas. Rajal on 15 huvipunkti, mis tutvustavad erinevaid puuliike, pärandkultuuri objekte ja loomade tegevusjälgi. Rajal on 200 m laudteed ja 3 varjualust puhkamiseks.
Matkavõimalus jalgsi
Marjad-seenedMustikad, seened
Talvine hooldus Hooldussagedus: 2 korda kuus (matka- ja õpperadu lumest ei puhastata).
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtPähni küla, Rõuge vald, Võrumaa.
Objekt nr 24 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusVõru-Valga mnt (tee nr 67) 30. kilomeetril keerata Matsi teeristis vasakule (suunaviit „RMK Pähni külastuskeskus 6“, Valga poolt tulles 50. kilomeetril paremale). Sõita 6 km, kuni jõuate Pähni külasse. Esimene maja vasakul tee ääres enne Pähni oja on punane maja, mille juurest saabki rada alguse.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.632889
pikkuskraad: 26.769336
L-EST 97 x: 6391261 y: 665400