Härma lõkkekoht

Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Härma alumine ehk Kõlgusniidu müür on 20,5 m kõrgune etteulatuv kalju ning on Piusa ürgorus üks kaunimaid oma erksavärviliste savikihtide ja majesteetliku püramiidja kuju tõttu. Sealses jõekäärus asuval niidul on mõnus lõkkekoht, kus võimalik telkida ja lõket teha.
Telefon +372 501 9564
E-post info.pahni@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
ParkimisvõimalusedParkla mahutab 3 autot.
VarustusLahtine lõkkease grillrestiga, laud-pingid varikatusega, puude varjualune, käimla
Telkimisvõimalus Lubatud paigaldada kuni 5 (4-kohalist) telki.
Lõkkekoht Lahtine lõkkease grillrestiga.
Vesi Vett saab Piusa jõest.
Matkavõimalus Matkata saab Piusa jõe ürgoru matkarajal ja RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkateel.
Lisainfo
PiirangudLõkkekoht asub Piusa jõe ürgoru maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtPiusa jõe kaldal, Härmä küla, Setomaa vald, Võrumaa. Objekt nr 35 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusVõru-Räpina maanteelt Kääpalt keera Obinitsa poole ning sõida 17,5 km. Lindora külast läbi jõudes näitab suunaviit paremale liivakivipaljandite juurde. Sealt pööra ära ja sõida 2,7 km kuni viidad suunavad sind Härma alumise müüri juurde, kus asubki lõkkekoht.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.797330
pikkuskraad: 27.361249
L-EST 97 x: 6411170.2 y: 699809.3