Koiva rattarada (20 km)

Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Rada saab alguse Tellingumäe jalamilt Rattaradade lõkkekohast ning teeb ringi Mustjõe ja Koiva jõeäärsetes metsades. Rajal olles saab näha ohvrikivi, umbes 300 aastast ohvrimändi, jõgede ühinemiskohta, huvitavat tammekooslust. Mõõta Koiva suure tamme ümbermõõtu, läbida tihedaid männikuid ja näha vaigutatud puid. Rada kulgeb mööda kruusaseid metsateid, metsasihte ja radu ning on varustatud 8 infotahvliga. Teele jääb mitu lõkkekohta, kus saab puhata ja keha kinnitada. 
Telefon +372 501 9564
E-post info.pahni@rmk.ee
Objekti tüüpRattarada
ParkimisvõimalusedParkimisvõimalus Rattaradade lõkkekohas10 autole.
VarustusRada läbib mitut lõkkekohta, kus saab puhata ja kerge eine võtta. Rajal on 8 infotahvlit.
Telkimisvõimalus Telkida saab Kõrgeperve, Alumati ja Tellingumäe lõkkekohas.
Lõkkekoht Lõket saab teha Kõrgeperve, Alumati ja Tellingumäe lõkkekohas.
Matkavõimalus Jalgrattaga
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtRaja algus Tellingumäe jalamil, Tsirgumäe küla, Valga vald, Valgamaa. Objekt nr 10 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusVõru-Valga mnt (tee nr 67) 53. kilomeetril, umbes 1,5 km pärast Hargla asulat, keerata vasakule (suunaviit „Taheva Sanatoorium“), sõita edasi 1,4 km ja keerata uuesti vasakule. 1 km pärast sõita asfaldilt otse kitsale kruusateele (suunaviit „Tellingumäe vaatetorn“) ja umbes 1 km pärast oletegi rattaraja alguses.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.598725
pikkuskraad: 26.332972
L-EST 97 x: 6386467 y: 639482