Pähni külastuskeskus

Külastuskeskuse külastamisel kehtivad COVID piirangud:
  • Külastuskeskuses on maski kandmine kohustuslik (va. alla 12-aastased lapsed või inimesed, kelle jaoks on see tervislikel põhjustel ebamõistlik). Sellisel juhul tuleb esitada vastunäidustust tõendav dokument – vastav tõend perearstilt.
  • Külastuskeskuste näitustega tutvumiseks on vajalik esitada COVID-tõend ja isikut tõendav dokument.
  • Kui tullakse vaid teabepunkti infot saama, siis tõendit esitada ei ole vaja.
  • COVID-tõendina kehtivad üksnes vaktsineerimist või COVID-19 haiguse läbipõdemist kinnitavad tõendid.
NUTIMÄNGUD – Kas sooviksite looduses liikumist lõbusamaks teha ja metsa kohta põnevaid asju teada saada?
Pähni loodusõpperajale ja Pähni metsaõpperajale on loodud interaktiivsed nutimängud. Nutimängud sobivad mängimiseks nii omaette loodust nautides kui suurepäraselt koos perega (näiteks ühise nutiseadmega).

Lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp ning logi õpperaja alguses leitavate paroolidega mängu sisse või kasuta selleks sealset QR-koodi. 
NB! Soovi korral saab Pähni metsaõpperajal mängimas käia ka kodust lahkumata: kasutajanimeks tuleb sisestada RMK2025 ning salasõnaks: 1286
Vaata ka teisi nutimänge

Külastuskeskus asub Pähni külas Võrumaa võimsate laante keskel Haanja-Karula puhkealal.
Autoga Pähni tulija juhatavad siia viidad Võru-Valga maanteelt või Rõuge kaudu sõites Krabi küla teeristist. Kohe siinsamas asuvad maailmakuulsad metsa kõlakojad ja kiviviske kaugusele jäävad legendaarne Paganamaa ja maaliline Korneti küla Lätis. Käeulatuses on hulk Lõuna-Eesti parimaid vaatamisväärsusi (Suur Munamägi, Karula rahvuspark, Eestimaa lõunatipp, Rõuge Ööbikuorg, Koiva-Mustjõe männikud, Luhasoo). Keskuse lähedal Pähni metsaonni juures saab telkida ja lõket teha.
Külastuskeskuses võib veeta ühe veerandtunni teise järel, uudistades metsamuuseumi aardeid või tutvudes ekspositsiooniga läbi nutimängu. Pilku püüavad põnevad näitused päevaliblikatest ja maailmas unikaalsest ristipuude traditsioonist. Võrukeelsed metsamuinasjutud ja filmiprogramm viivad külastaja sõnas ja pildis ajas tagasi ning toovad lähemale kohaliku murdekeele kõla. Seminaride korraldamiseks pakume ruume külastuskeskuses ja soojal ajal ka väliõppeklassis.
Siinkandis on rohkesti võimalusi looduses vaba aja veetmiseks ning Pähni külastuskeskusesse tasub alati värskeima info ja parima nõu saamiseks tulla või helistada. Keskuses on saadaval meened, infovoldikud ja matkateede kaardid. Külastuskeskuse lähedal asub kahe lõkkekohaga metsaonn, siit saab alguse mitu matkarada ning viib läbi RMK Matkatee Perakülla viiv haru. Nii õpilastele kui täiskasvanute gruppidele on võimalik tellida juhendatud retki. Pakume ka põnevate ülesannetega marsruute, mida on võimalik iseseisvalt läbida.
TelefonTaavi Tatsi, teabejuht
+372 501 9564
+372 5691 0529
E-postinfo.pahni@rmk.ee 
Lahtiolekuajad 20.05-14.06 K-R 11.00-16.00
15.06-31.08 E-P 11.00-18.00
01.09-19.05 K-R 11.00-16.00
Võtame külastajad vastu ka muul ajal, aga seda eelneval kokkuleppel.
Objekti tüüpKülastuskeskus
ParkimisvõimalusedAutodel külastuskeskuse parklas, bussidele näitame kohapeal
Varustus
  • soodusprogrammid üldhariduskoolidele ja lasteaedadele talvel, kevadel ja sügisel;
  • tasulised loodusõppeprogrammid;
  • teabematerjalid ja info Haanja-Karula ning teiste RMK puhkealade kohta (RMK puhkealade, kaitsealade ja matkaradade rebitavad kaardid on tasulised, hind 0,10 €/tk)
  • metsa- ja loodusteemalised üritused;
  • võimalik rentida saali ja väliõppeklassi loodusteemaliste ürituste tarbeks; kuni 3 tundi 15 EUR/tund.

Näitused

Telkimisvõimalus Pähni metsaonni juures kuni 10 (4-kohalist) telki.
Kattega lõkkekoht on
Lõkkekoht 1 lahtine lõkkease grillrestiga, 1 kaetud lõkkease grillrestiga
Invavõimalus Esimesel korrusel
Vesi Joogi- ja tarbevesi keskuse lahtiolekuaegadel.
Matkavõimalus Pähni metsaõpperada, Pähni loodusõpperada, Tõrvandu õpperada, RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee, Metsa kõlakojad
VaatamisväärsusedKülastuskeskus asub Haanja-Karula puhkealal. Pähnis saab külastuskeskuses, puhkerajatistel ja õpperadadel veeta kasulikke tunde kas juhendaja saatel, omapäi või jagades aega mõlemal viisil.
AsukohtPähni küla, Rõuge vald, 66116 Võrumaa. Objekt nr 21 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusVõru-Valga mnt (tee nr 67) 30. kilomeetril keerata Matsi teeristis vasakule (Valga poolt tulles 50. kilomeetril paremale, suunaviit „RMK Pähni külastuskeskus 6“). Sõita 6 km, kuni jõuate Pähni külasse. Üle Pähni oja bussipeatuse juures olev kollane maja on Pähni külastuskeskus.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.631338
pikkuskraad: 26.770285
L-EST 97 x: 6391091 y: 665464