Verijärve matkarada (1 km)

1 km pikkune Verijärve matkarada kulgeb piki järvekallast ning seda ümbritseva palumänniku all. Rajal on infotahvlid, mis tutvustavad siinseid puid ja põõsaid, rohttaimi, samblaid, samblikke, kahepaikseid, linde ja imetajaid. Mõnesaja meetri kaugusel matkaraja algusest, Vastseliina maantee äärde on rajatud Võrumaa kaitsealasid tutvustav infopaik-parkla koos maakonna kaitsealade ja matkaradade kaartidega.
Telefon +372 501 9564
E-post info.pahni@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedOlemas on parkla Luhamaa mnt ääres u 300 m matkaraja alguspunktist Vastseliina poole.
VarustusRada kulgeb Verijärve kõrgetel kallastel ja parkmetsas. Raja alguspunkt on Kosel Aiandi bussipeatusest 200 m Vastseliina poole. Rajal on puidust suunavad viidad ja infotahvlid, 3 lõkkekohta koos grillimisrestidega, laud-pingid, kuivkäimla.
Telkimisvõimalus Verijärve lõkkekohas.
Lõkkekoht Lahtine lõkkease grillrestiga.
Matkavõimalus jalgsi
VaatamisväärsusedPalumets, Verijärv
Suvine hooldus Hooldussagedus: 1 kord kuus
Lisainfo
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
Piirangud Matkarada asub Verijärve maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999; info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtKose alevik, Võru vald, Võrumaa. Objekt nr 33 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Võru-Luhamaa mnt (tee nr 2) Võrust 2,2 km kuni Aiandi bussipeatuseni. Pärast Aiandi bussipeatust on tee ääres paremat kätt parkla koos Võrumaa kaitsealasid tutvustavate infotahvlitega (6 tk) ning 100 m enne parklat on tee ääres infotahvel ja laud koos pinkidega, mille juurest saab minna mööda treppi matkarajale (olemas suunaviit).
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.81165
pikkuskraad: 27.05270
L-EST 97 x: 6411885.4 y: 681407