Eesti-Läti pärandkultuuri ühisrada (60 km)

Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Edasi-tagasi liikumissuunaga (Eesti poolel üks suund 22 km, edasi-tagasi 44 km) rajal saab tutvuda mitme pärandkultuuriobjektiga, nagu näiteks Taheva mõis, tuuleveski, heinaküüni vare ja jahilasketiir, kikkapuu istandik, põlised ning vaigutatud männid. Rada on varustatud eesti-, läti- ja ingliskeelsete infotahvlitega objektide juures. Teeristidel asuvad suunaviidad on tähistatud vastavat värvi märgi ja sümboliga.
NB! Läti poolel on raja tähistus ja infotahvlid kohati amortiseerunud.
Telefon +372 501 9564
E-post info.pahni@rmk.ee
Objekti tüüpRattarada
ParkimisvõimalusedRaja alguses parkimisvõimalus 10 autole.
VarustusRada on varustatud infotahvlitega objektide juures.
Telkimisvõimalus Kõrgeperve lõkkekohas
Kattega lõkkekoht on
Lõkkekoht Rajale jääb Rattaradade ja Kõrgeperve lõkkekoht
Matkavõimalus jalgrattaga
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
Failid Tutvu ka Koiva pärandkultuuriradade kaardiga.
AsukohtRaja algus Tellingumäe jalamil, Tsirgumäe küla, Valga vald, Valgamaa. Objekt nr 14 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusVõru-Valga mnt (tee nr 67) 53. kilomeetril, umbes 1,5 km pärast Hargla asulat, keerata vasakule (suunaviit „Taheva Sanatoorium“), sõita 1,4 km ja keerata uuesti vasakule. 1 km pärast sõita asfaldilt otse kitsale kruusateele (viit „Tellingumäe vaatetorn“) ja umbes 1 km pärast oletegi lõkkekohas. Sealt saavad alguse ka Koiva pärandkultuurirajad,Taheva ja Mõniste rattarajad ja 250 m kaugusel lõkkekohast asub Tellingumäe vaatetorn. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.598829
pikkuskraad: 26.333068
L-EST 97 x: 6386479 y: 639487