Kabli külastuskeskus

Pärnumaa, Pärnumaa puhkeala
NUTIMÄNG - Kabli looduse õpperajale on valminud järgmised nutimängud – LIIVI LAHE SEIKLUSED ning LEHED JA OKKAD. Tule üksi või koos perega, lahenda erinevaid ülesandeid ja saa uusi teadmisi. Preemiaks hea lahenduste eest on värske mereõhk ja kaunis linnulaul.Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu vajalikud paroolid või QR koodi leiad parkla infotahvlilt.

Laiksaare loodusrajale seiklema minnes on Sul hea võimalus teadmisi juurde saada, kui mängid nutimängu “Laiksaare metsaseiklus“. Läbi 33 lahendatud küsimuse, saad loodusest teada nii mõndagi uut ja huvitavat! Head looduse nautimist ja mängimist nii perega kui üksi!
Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu „Laiksaare metsaseiklus“ täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad Pärnumaa metskonna parklas olevalt või raja algusest infostendilt.

Vaata ka teisi nutimänge

Külastuskeskus asub mereäärses männitukas, Liivi lahe kaldal. Rannikumeri, rannaniidud, vaheldusrikkad metsad, meeliköitvad rabad ning kohalikud looduskaunid paigad iseloomustavad lähiümbrust kõige paremini. Maja lähedal on  Priivitsa lõkkekoht, kus saab lõket teha ja telkida. Samuti on võimalus läbida Kabli looduse õpperada. Matkahuvilistele jagame infot RMK matkateede ja piirkonna erinevate matkaradade ja –võimaluste kohta.
Müüme RMK meeneid ja jagame teavet lähipiirkonnas asuvatest majutusasutustest ja toitlustuskohtadest.
Külastuskeskusesse on oodatud ettevõtted pidama seminare ja õppepäevi, soovi korral saab tellida meilt ka sobiva loodusprogrammi.
Viime läbi erinevatel teemadel loodushariduslikke programme nii lastele kui ka täiskasvanutele.
Sügisrände aeg on harukordne võimalus osa saada ja jälgida lindude rõngastamise protsessist ja rohkem teada saada lindude rändest. Lisaks lindudele saab teavet ka nahkhiirte ja kiilide rändest.
Tutvu lähemalt ka meie programmide ja sündmustega!
NB! Külastuskeskuse õuealal on telkimine keelatud! Palume kasutada Priivitsa lõkkekohta!
TelefonKüllike Sisask, teabejuht
+372 5302 0833, +372 505 8242
E-post info.kabli@rmk.ee
Lahtiolekuajad
16.09 - 30.04 E-R 10.00-16.00 
01.05 - 31.05 E-P 10.00-16.00
01.06 - 15.09 E-P 10.00-18.00

välja arvatud riiklikel pühadel
Muul ajal palume külastussoovi eelnevalt kokku leppida. Olete oodatud!
Objekti tüüpKülastuskeskus
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedParklas kohti 10 autole
Varustus
  • soodusprogrammid üldhariduskoolidele ja lasteaedadele talvel, kevadel ja sügisel
  • tasulised loodusõppeprogrammid 
  • teabematerjalid ja info Pärnumaa ning teiste RMK puhkealade kohta (RMK puhkealade, kaitsealade ja matkaradade rebitavad kaardid on tasulised, hind 0,10 €/tk)
  • võimalik tutvuda ekspositsiooni ja teabekogudega, vaadata loodusfilme
  • metsa- ja loodusteemalised sündmused
  • külastuskeskuse ruumide rent loodusteemaliste ürituste tarbeks; kuni 3 tundi 15 EUR/tund
  • piirkonda tutvustav püsiekspositsioon, linnuteemaline interaktiivne õppevahend, loodus- ja metsateemalised filmid, raamatud, CD ja DVD, mitmesugused teabekogud, loodushariduslikud programmid ja sündmused
Näitused
Telkimisvõimalus Külastuskeskuse õuealal on telkimine keelatud, lähim telkimisvõimalus on Priivitsa lõkkekohas.
Lõkkekoht Kaetud lõkkease grillrestiga.
Invavõimalus Keskusesse sisenemiseks kaldtee, esimene korrus ratastooliga kasuatav, olemas inva WC
Vesi Joogivee kraan õues (talveks kraan suletakse)
Matkavõimalus Kabli looduse õpperada ja RMK matkatee Kopra - Ikla lõigul.
Prügi sorteerimise võimalus on
VaatamisväärsusedKabli külastuskeskus asub Liivi lahe kaldal Kabli külas mereäärses männitukas. Külastuskeskuse juurest saab alguse Kabli looduse õpperada, millele jääb ka Priivitsa lõkkekoht. Kabli küla on kuulus oma kangete kaptenite- reederite poolest ja seda kinnitavad külaplatsile paigutatud mälestustahvlid ning jaala KAJA, mis on püstitatud siinrannas esimese kaugsõidupurjeka vettelaskmise 150. aastapäevaks.
Suvine hooldusHooldussagedus: pidev
LisainfoKaardimakse võimalus.
Külastuskeskuse püsiekspositsioon tutvustab  Pärnumaa lõunaosa, Põhja-Liivimaa ainulaadset ja kaunist loodust: metsa, raba, rannaniitu, lindude rännet ja metsade majandamist. Ekspositsioon koosneb fotopannoodest, pöörlevatest silindritest ja liigutatavatest prismadest, mille peal olevatel loodusfotodel on rääkida oma lugu, saatjaks audio-videotehnilised lahendused loodushäältega.
Kabli Linnuaabits on interaktiivne rakendus puutetundlikul ekraanil, mille abil saab tutvuda 60 erineva linnuga, proovida pusle kokkupanemist ning linnunimede äraarvamist sõnamängus.
AsukohtKabli, Häädemeeste vald, Pärnumaa 86002
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda vana Pärnu-Riia mnt Kabli suunas. Pärast Priivitsa oja keerata Orajõe metskonna bussipeatuse juurest paremale (viit "Kabli külastuskeskus"). 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.019223
pikkuskraad: 24.450443
L-EST 97 x: 6430965.3 y: 526624.4