Laiksaare loodusrada (1,5 km)

Pärnumaa, Pärnumaa puhkeala
NUTIMÄNG - Laiksaare loodusrajale seiklema minnes on Sul hea võimalus teadmisi juurde saada, kui mängid nutimängu “Laiksaare metsaseiklus“. Läbi 33 lahendatud küsimuse, saad loodusest teada nii mõndagi uut ja huvitavat! Head looduse nautimist ja mängimist nii perega kui üksi!
Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu „Laiksaare metsaseiklus“ täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad Pärnumaa metskonna parklas olevalt või raja algusest infostendilt.

Vaata ka teisi nutimänge

Rada kulgeb liigirikkas ja vaheldust pakkuvas Rannametsa jõe lammimetsas, selle eesmärgiks on tutvustada Eestis harvaesinevaid lammimetsi ning neile omaseid taimekooslusi. Umbes raja keskel on metsaonn, kus on hea võimalus puhata ja linnulaulu kuulata.
Telefon +372 505 8242
E-post info.kabli@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
HooldustüüpAastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedMetskonna kontori parklas 10 autot.
VarustusRaja alguses on infostend raja kaardiga ja kuivkäimla. Rajale jääb 3 purret, mitmeid huvipunkte ja Laiksaare metsaonn koos lõkkekohaga.
Lõkkekoht Kaetud lõkkease
Vesi Vett saab Laiksaare metskonna õuealal olevast kraanist.
Matkavõimalus Matka võimalus on ka RMK matkatee lõigul Kopra–Ikla (74 km).
Ööbimisvõimalus on
Ööbimiskoha inimeste arvOnn 2-3 inimesele.
VaatamisväärsusedRada läbides tuleb ületada kolm purret ja mahalangenud puid ning ronida mööda jõekallast. Linnuhuvilist matkajat  üllatab suleliste liigirikkus. Lähedal asub looduskaitsealune Laiksaare männik.
Marjad-seenedseened
Suvine hooldusHooldussagedus: 2 korda kuus
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
Ühistranspordi võimalused
  • Bussiga Pärnust Laiksaare suunas Laiksaare metskonna peatusse ja rada hakkab kohe metskonna hoone tagant.
  • Busside väljumisajad leiab www.tpilet.ee keskkonnast. Tasub vaadata konkreetse päeva kellaaegu.
AsukohtPärnu maakond, Saarde vald, Laiksaare küla. Rada saab alguse RMK Pärnumaa metskonna kontorihoone juurest. Objekt nr 12 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Häädemeeste-Tõitoja teed. Enne Tali risti ja Laiksaare küla jääb vasakule RMK Pärnumaa metskonna kontorihoone. Tee ääres suunab viit Laiksaare loodusõpperajale. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.092800
pikkuskraad: 24.681199
L-EST 97 x: 6439275 y: 540176