Kabli looduse õpperada (1,8 km)

Pärnumaa, Pärnumaa puhkeala
TÄHELEPANU! IGASUGUSE LAHTISE TULE TEGEMISE KEELD, SEALHULGAS KA METSAS SUITSETAMINE JA GRILLISEADMETE KASUTAMINE, KEHTIB JÄTKUVALT JÕGEVAMAAL! Ülejäänud Eesti Vabariigi territooriumil jääb kehtima tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha vaid selleks ettenähtud kohtades. Alates 7. juulist jääb suure tuleohuga piirkonnaks Eestis vaid Jõgevamaa, ülejäänud Eesti Vabariigi territooriumil jääb kehtima tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha vaid selleks ettenähtud kohtades. • Lõket tohib teha vaid nõrga tuulega – kuni 5 m/s. • Lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta, lõkkel tuleb lasta lõpuni põleda, lõkkejäägid kustutada veega või summutada liivaga. • Metsas liikujatel tuleb lõkke tegemisel ja grillimisel kasutada ainult selleks ettevalmistatud ja soovitatavalt kattega lõkkekohti.
1,8 km pikkusele ringikujulisele rajale jääb vahelduvaid maastikke ja erinevaid elupaiku, ka vääriselupaiku. Rada on tähistatud puidust suunaviitadega ja varustatud infotahvlitega, mis tutvustavad just antud peatuskoha vaatamisväärsusi.  Raja läbimiseks kulub 1-2 tundi. Raja lõpus on Priivitsa lõkkekoht, kus on võimalik teha tuld ja kinnitada keha.
Telefon +372 505 8242
E-post info.kabli@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedKülastuskeskuse ees kohti 10 autole.
VarustusRajal infoalused, Kabli linnujaama juures on infotahvel ja linnuvaatlustorn. Rajale jääb ka pesakastimaailm. Külastuskeskuse õuealal on külastajate kasutada lõkkekoht koos grillimisrestidega.
Telkimisvõimalus Lõket teha ja telkida on võimalik Priivitsa lõkkekohas.
Lõkkekoht Kaetud lõkkease grillrestiga.
Invavõimalus Ratastooliga (lapsevankriga) on rajal võimalik liikuda Kabli külastuskeskusest kuni pesakastimaailmani (ca 200 m).
Matkavõimalus Matkavõimalus on RMK matkatee Kopra tare- Ikla (74 km) lõigul.
VaatamisväärsusedMitmekesised maastikud ja vääriselupaigad, Kabli linnujaam, kaunis rannikumeri. 1,5 km kaugusel Kabli külaplatsile on püstitatud jaala, tähistamaks Eestimaa esimese kaugsõidupurjeks vettelaskmise 150. aastapäeva.
Talvine kasutusKülastuskeskuse õuealal olevas lõkkekohas ja ka Priivitsa lõkkekohas on lõkkepuud olemas, autoga pääseb Kabli külastuskeskuse parklasse, looduse õpperajal lumetõrjet ei teostata.
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
Piirangud Rada asub Kabli looduskaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 447 7388, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtKabli küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa. Objekt nr 3 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda vana Pärnu-Riia mnt Kabli suunas. Pärast Priivitsa oja, Orajõe metskonna bussipeatusest keerata  paremale (viit "Kabli külastuskeskus"). Sõita viida järgi Kabli külastuskeskusesse, kust saab alguse õpperada.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.018800
pikkuskraad: 24.450593
L-EST 97 x: 6430918 y: 526631