Matkasellid Koiva-Mustjõe pärandmaastikul

Võrumaa, Haanja-Karula puhkeala, Pähni külastuskeskus

Matkame Koiva-Mustjõe maastikukaitseala ühes kõige maalilisemas paigas kahe suure jõe Koiva/Gauja ning Mustjõe ühinemiskoha lähistel. Siinset ümbruskonda ilmestavad jõeluhad, looduslähedane veisekarjatamine ning rohke pärandkultuur.
Vallutame Tellingumäe ja selle tippu 2023. aasta suvel rajatud uue vaatetorni. Otsime üles põnevad ja unustusehõlma vajuvad tegevused ja objektid looduses (sh ohvrikivi, sõjaaegsed kaitserajatised, "vaigutatud" männid ning kikkapuud). Avastame, mis on "konnud" ja kes olid "surid".
Õpime eristama paju, türnpuud, toomingat, kikkapuud ja paakspuud ning meisterdame paakspuupliiatsit.

Toimumiskoht: Rattaradade lõkkekoht, Koiva pärandkultuuri jalgrada, Tellingumäe vaatetorn

Seos õppekavaga

Looduse vahetu kogemine ning liikumise kaudu ümbritseva väärtustamine. Põõsana kasvavate puuliikide märkamine ja eristamine. Maastikul ja looduses pärandkultuuri teadvustamine ja kogemine läbi praktilise käelise tegevuse. Looduskeskkonna kui ressursi jätkusuutliku kasutamise hoiaku kujundamine. Õppekeskkonna mitmekesistamine.

Kohalesõitmise õpetus

Võru-Valga mnt (tee nr 67) 53. kilomeetril, umbes 1,5 km pärast Hargla asulat, keerata vasakule (suunaviit „Taheva Sanatoorium“), sõita 1,4 km ja keerata uuesti vasakule. 1 km pärast sõita asfaldilt otse kitsale kruusateele (viit „Tellingumäe vaatetorn“) ja umbes 1 km pärast oletegi lõkkekohas.

Lisainfo

Selga-jalga matkaks sobilikud jalanõud ja riided.
Lisainfo kontakt: 501 9564, info.pahni@rmk.ee

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Looduses liikumine
Pärandkultuur
Sihtrühm 1.-3. klass
4.-6. klass
ToimumisaegKevad
Suvi
Sügis
Grupi suurus24 õpilast + 2 saatjat, suurem grupp jagatakse eraldi programmideks
Kestus2-2,5 tundi
Raja pikkus2-3 km
Hind1 EUR/in
Soodne alates04.09.2023
Soodne kuni30.11.2023