Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala

Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala laiub Peterburi maanteest Tallinn-Tartu maanteeni. Puhkeala jääb mitme kaitseala territooriumile ning seal leidub metsade kõrval ka soid-rabasid, järvi, vallseljakuid ja orge. Tegemist on suurepärase piirkonnaga looduses viibimiseks igal aastaajal – saab nii matkata, jalgrattaga sõita, suusatada, tõsisemalt treenida kui niisama jalutada. Hästi varustatud telkimisalad ja lõkkekohad kutsuvad jalga puhkama ning piknikku pidama. Rohkelt võimalusi loob piirkond loodusfotograafidele, linnu- ja loomavaatlejatele ning seenelistele-marjulistele.
Lugupeetud külastaja,
käimas on RMK Kõrvemaa ja Jõgevamaa külastusalade külastuskorralduskava koostamine. Kõrvemaa ja Jõgevamaa külastusalade külastuskorralduskava käsitleb RMK külastuskorraldusliku tegevuse põhimõtteid ja arengusuundasid Aegviidu-Kõrvemaa puhkealal, Tartu-Jõgeva puhkeala põhjaosas ja Endla looduskaitsealal. Kava töömaterjalid, ettepanekute esitamise vorm ja kontaktisikud võimalike ettepanekute edastamiseks on leitavad: Kõrvemaa ja Jõgevamaa külastusalade külastuskorralduskava.
Tähelepanu! 31.07. 2019 algasid Paukjärve vaatetorni remonditööd.
Remonditööde teostamise ajal on vaatetorn suletud ja tööde tsoonis viibimine keelatud.
Tööde orienteeruv lõpp 30. september 2019.

Asukoht
Harju- ja Järvamaa
Magnet
Asustamata ja puutumatu loodus, suurepärased matkamisvõimalused
Tegevused
Matkamine, jalgrattasõit, suusatamine, telkimine, pikniku pidamine, marjade ja seente korjamine, loodusfotograafia, linnu- ja loomavaatlus
Teave
RMK Aegviidu külastuskeskus
+372 604 7212
info.aegviidu@rmk.ee
Aadress Jaama 7, Aegviidu alev, Anija vald, Harjumaa 74501
Külastuse korraldajaRMK
Kaitsealade valitseja
Keskkonnaamet, +372 680 7438
info@keskkonnaamet.ee