RMK matkatee Oandu-Aegviidu-Ikla / Aegviidu - Hirvelaane (61 km)

  • TÄHELEPANU! SEOSES TALLINNA-TARTU MAANTEE KOSE-RISTI - ARDU - VÕÕBU UUE TEELÕIGU VALMIMISEGA ON MUUTUNUD MATKATEE MARSRUUT ARDU - PAUNASTE VAHELISEL LÕIGUL.
Nimetatud teelõik jääb matkateel Hiieveski telkimisala lähistele.
Soovitame matkateel liikumiseks jälgida looduses olevat värvimärgistust ning suunaviitu.
Link kaardile
Matkatee III lõik läbib Kõrvemaa maastikukaitseala, mis on loodushoiu objektidega asustatud veidi hõredamalt kui eelmine lõik, kuid looduse poolest kaunis ja huvitav.
Teele jääb ka üks Eesti pikimaid laudteelõike - laudtee üle Kakerdaja raba on üle kolme ja poole kilomeetri pikk.
Pärast  Kaerdaja raba läbimist jääb teele 17 kilomeetrit vaheldumisi matkaradu ja kruusateid läbi Kõrvemaa kuni Paunküla veehoidlani. Peale Paunküla veehoidlat tuleb ületada Tallinn-Tartu maantee ning sealt edasi kulgeb matkatee valdavalt mööda erinevaid teid jõudes lõpuks Raplamaale.
Telefon+372 604 7212
E-postinfo.aegviidu@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedKui alustada Aegviidust lühemat retke saab auto jätta Aegviidu külastuskeskuse parklasse.

Teise kohana võib soovitada Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskust, kus olemas suur parkla ja kõik muu matkasellile vajalik viimaste ettevalmistuste tegemiseks.
Pikemaks ajaks auto parkimise vajadusel tasub kaaluda ka teisi eespool loetletud suuremaid asumeid, kus võimalused ja turvalisus ilmselt paremad.

VarustusRada on tähistatud viitade, värvimärkidega puudel (valge-punane-valge) ja kilomeetripostidega. Rajale jäävad peatuskohad ja nende vahemaad:
Telkimisvõimalus Rajale jäävatel telkimisaladel ja lõkkekohtades
Lõkkekoht Rajale jäävatel telkimisaladel ja lõkkekohtades
Vesi Kraanivesi Aegviidu külastuskeskusest selle lahtiolekuaegadel, tarbevesi rajale jäävatest veekogudest
VaatamisväärsusedValgehobusemägi, Noku talukoht, Kakerdaja raba, Paunküla veehoidla, Paunküla mäed.
Suvine hooldusHooldussagedus: 2 korda kuus
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
LisainfoLõkkekohtasid varustatakse lõkkepuudega.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudMatkaraja lõik kuni Paunküla veehoidlani asub Kõrvemaa maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist info@keskkonnaamet.ee, tel.+372 662 5999.
AsukohtMatkatee III lõik algab Aegviidu külastuskeskusest ning lõpeb Hirvelaane lõkkekohas Raplamaa põhjapiril. Suuremad asusatud punktid Matketee III lõigu läheduses on Ardu, Paunküla ja Kõue.