Peipsi põhjaranniku puhkeala

Peipsi põhjaranniku puhkeala hõlmab piirkonda Tammispääst Vasknarvani. Siin asuvad Järvevälja ja Smolnitsa luited ning Peipsi-äärne laulev liiv, mis viitab järvevee puhtusele. Maastik vaheldub pikkade luiteahelike ja nende vahele jäävate soode ja rabadega. Puhkeala jõgederohkus soosib veematkade ja erineva raskusastmega retkede korraldamist. Piirkonda jääb ka Kurtna järvestik, Eesti kõige järvederikkaim ala, kus u 30 km2 leidub ligikaudu 40 järve ja järvekest.

Puhkeala eesmärk on elavdada järveäärset puhkust ning pakkuda võimalust metsaandide korjamiseks. Lisaks Kauksi telkimisalale ja puhkuseks kui loodud järveäärsetele luidetele tasub külastada Kotka õpperada, mis päädib Rüütli rabasaarel, ning Selisoo matkarada.

Asukoht
Ida-Virumaa
Magnet
Peipsi rand, laulvad liivad, luited
Tegevused
Rannapuhkus, kalapüük, marjade ja seente korjamine, jalgsi- ja jalgrattamatkad, telkimine, suurüritused, paadimatkad, ratsutamine, loodushariduslikud programmid ja üritused
Teave
RMK Alustaguse rahvuspargi külastuskeskus
+372 5681 5722
info.alutaguse@rmk.ee
Aadress
Kauksi küla, Alutaguse vald, Ida-Virumaa 41001
Kaitsealade valitseja
Keskkonnaamet
+372 6625999, info@keskkonnaamet.ee
TeadmiseksEesti looduses on siiani sõjast jäänud vanu lõhkekehasid. Kui oled leidnud lõhkekeha meenutava eseme, jäta see puutumata, märgista leiukoht ja teata leiust kohe hädaabinumbril 112.Täpsemat lisainfot leiab Päästeameti kodulehelt.
Ürituse korraldamine
Üle 50 osavõtjaga üritused looduses liikumise infrastruktuuriga aladel tuleb kooskõlastada.
Täpsem info siit.