Tudu metsaonn

Tee remondi tõttu on ligipääsu tee suletud kuupäevadel 05.01-08.01.
NB! Talvisel perioodil on liikumistingimused looduses sageli raskendatud. Sõltuvalt ilmast võib olla häiritud nii looduses olevate külastusobjektide hooldus kui ka lõkkepuudega varustamine, samuti võib olla raskendatud objektidele juurdepääs.
Tudu metsaonn asub sügaval Alutaguse metsades maalilise Tudu rabajärve kaldal. Kunagine jahionn pakub meelepärast puhkust Tudu rabajärve kaldal ja suurepärast supluskohta suvel.
Ligipääsetavus vaegliikujatele: rada on ehitatud sobivaks ratastooliga liikujatele, samuti on paigaldatud vaegnägijatele käsipuu.
Telefon+372 5681 5722
E-postinfo.kauksi@rmk.ee
Objekti tüüpMetsaonn
ParkimisvõimalusedParkla 10 sõiduautole
VarustusLahtine lõkkease grillrestiga, infotahvel, kuivkäimla, puukuur, majas pingid ja laud, magamine lavatsitel, küttekoldeks kamin
Lõkkekoht Lahtine lõkkease grillrestiga
Invavõimalus Parklast (killustikkate) viib 1,5 m laiune laudtee Tudu järve äärde lõkkekohani, tagatud on ka sissepääs metsaonni ja kuivkäimlasse.
Ööbimiskoha inimeste arv4 ööbimiskohta
VaatamisväärsusedTudu järv (26,4 ha), sootüübid: siirdesoo, lageraba, rabamets; soode taastamine
Marjad-seenedJõhvikad
Lisainfo
Metsaonn on looduses liikujatele kasutamiseks tasuta. Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses
PiirangudMetsaonn asub Tudusoo looduskaitsealal, tutvu külastusele kehtivate piirangutega. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist info@keskkonnaamet.ee, +372 680 7438
AsukohtVinni vald, Lääne-Virumaa
Objekt nr 23 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Rakvere-Rannapungerja mnt ja keerata 800 m enne Tudu alevit paremale (viit „Seljamäe matkarada“). Sõita 3,1 km, keerata vasakule ja minna veel 2 km edasi, kuni jõuate paremal pool tee ääres oleva parklani. Sinna tuleb jätta auto ja edasi metsaonnini minna 700 m mööda laudteed jalgsi. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.164533
pikkuskraad: 26.775928
L-EST 97 x: 658735 y: 6561728