Mummassaare lõkkekoht

Lõkkekoht asub vaid mõnekümne meetri kaugusel mererannast. Nimetust Mummassaare usutakse tulenevat prantsuse keelest (Mon Blansiere – minu nauding). Siine mererand oli 19 sajandil Peterburi ja Narva aadlike ning kaupmeeste suvituskohaks. Eelkõige köidab Mummassaare oma loodusega ja siin-seal suubuvad merre allikalised ojakesed, mis annavad taimestikule lopsakuse. 1936. aastal leiti Mummassaare lähistelt haruldane pronksiaegne kirves. Siit sai alguse ka Teise Maailmasõja aegne niinimetatud Tannenbergi liin, mis on üle Sinimägede ja Sirgala kuni Narva jõe keskjooksuni kulgenud kindlusrajatiste kompleks.
Telefon+372 5681 5722
E-post info.alutaguse@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
ParkimisvõimalusedÜleval mäe peal umbes 150 m lõkkekohast
VarustusKaetud lõkkease, katusega laud pink, kuivkäimla, infotahvel
Telkimisvõimalus Lubatud paigaldada kuni 10 (4 kohalist) telki.
Kattega lõkkekoht Kaetud lõkkease grillrestiga
Matkavõimalus RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi
VaatamisväärsusedTeise maailmasõja ajal läbis Mummassaart Tannenbergi liin ning seal toimusid 1944. aasta kolme kuu jooksul ägedad Sinimägede kaitselahingud. Mummassaares asus lahingute ajal langenud Eesti üksuste kalmistu, kuhu maeti ca 2000 langenud Eesti sõjaväelast.
Suvine hooldusHooldussagedus: 2 korda nädalas
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtNarva-Jõesuu linn, Ida-Virumaa
Kohalesõitmise õpetusTallin-Narva mnt.191km. Vaivara alevi juurest pöörata vasakule Udria ja Pimestiku poole (viit tee ääres).Edasi sõita mööda asfalteeritud teed, kuni tuleb viit paremale Mummassaare 1km, jõuate parklasse, mille servas suunab viit Mummassaare lõkkekohta mis jääb 250 m kaugusele, mere ääres.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.399115
pikkuskraad: 27.878612
L-EST 97 x: 6590944.1 y: 720219.5