Seljamäe loodusrada (7 km)

NB! Talvisel perioodil on liikumistingimused looduses sageli raskendatud. Sõltuvalt ilmast võib olla häiritud nii looduses olevate külastusobjektide hooldus kui ka lõkkepuudega varustamine, samuti võib olla raskendatud objektidele juurdepääs.
Õpperada tutvustab Seljamäge, palumännikut, siirdesood, Põdraallikaid ja avab ilusaid vaateid loodusele. Matkalistele on rajatud lõkkekoht ja paviljon, et puhata jalga ja valmistada toitu.
Telefon+372 5681 5722
E-postinfo.kauksi@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedRaja alguses parkimistaskud kuni 15 autole
VarustusRaja alguses, Punasoo ja Järvesoo vahel, Seljamäe lõkkekohas asuv parkla, kuivkäimla, katusega lauakomplekt, infotahvel ja kaetud lõkkekoht. Rajal 13 huvipunkti, Punasoo lõkkekohas paviljon, kaetud lõkkekoht, infotahvel ja kuivkäimla.
Telkimisvõimalus Matkaraja lõkkekoha juures
Kattega lõkkekoht on
Vesi Tarbevesi ojast
Matkavõimalus Jalgsi, rada ringikujuline
VaatamisväärsusedSeljamägi, palumännik, siirdesoo, Põdraallikad
Marjad-seenedMustikad, metsmaasikad, kukeseened, riisikad
LisainfoLõkkekohta varustatakse lõkkepuudega.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses
PiirangudRada asub Tudusoo looduskaitsealal,
tutvu külastusele kehtivate piirangutega. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist info@keskkonnaamet.ee, +372 680 7438
AsukohtVinni vald, Lääne-Virumaa
Objekt nr 22 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Rakvere-Rannapungerja mnt ja keerata 800 m enne Tudu alevit paremale (viit „Seljamäe matkarada“). Sõita 5 km edasi, kuni jõuate paviljoni ja lõkkeplatsiga parklani, mis on vasakut kätt. Matkarada saab alguse kohe parkla vastast.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.179500
pikkuskraad: 26.758219
L-EST 97 x: 6563352 y: 657655