Endla metsamaja

Jõgevamaa, Endla looduskaitseala
  • Hea külastaja! Metsamaja on oktoobrikuu lõpuni remonttöödeks suletud!
  • Vihmaste ilmade korral võivad osad majani viivad rajalõigud olla mudased.
Endla metsamaja asub keset Endla looduskaitseala Endla järve kaldal: metsamajja jõudmiseks on vajalik jalgsi matkata vähemalt 3 km. Endla metsamaja sobib inimestele, kes hindavad puhkamise juures vaikust ja rahu ning on valmis tassima ööbimiseks vajaliku varustust läbi soode ja rabade. Metsamaja juures asub Juta kivi. Juta (Vanemuise kaunis tütar) kaitse all oli nii järv kui ka selle elanikud, suur hulk linde ja kalu. Sellel kivil istudes olla Juta oma armsamat taga igatsenud.
TelefonVaata vabu aegu ja broneeri on-line keskkonnas www.nordicrent.ee


või telefonitsi 676 7532
E-R 10.00-16.00
Samale päevale on-line keskkonnas broneeringut teha ei saa!
E-postpuhkus@rmk.ee
Objekti tüüpMetsamaja
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedKärde tee parkla 5 autole
VarustusMajas on miinimumvajadustele sisustatud puukütte-pliidiga köök, laud-pingid, kamin ja saun (küttepuud olemas). Magamisvõimalus 2. korruse põrandal, magamisvarustus peab külastajal endal kaasas olema.
Elekter puudub. Väljas on käimla, avalik lõkkekoht (lõkkekohas võib viibida iga kaitseala külastaja, RMK ei saa metsamaja kliendile tagada privaatsust!), laud-pingid ja puukuur.
Hind
  • 95 €/ööpäev
  • Lemmikloom 5 €/ööpäev
Lõkkekoht on
Vesi Joogivesi puudub
Matkavõimalus Endla järve matkarada (8 km), Männikjärve raba õpperada (7,3 km), Männikjärve matkarada (2,2 km)
Ööbimisvõimalus on
Ööbimiskoha inimeste arv9 inimest
VaatamisväärsusedKaasikjärve raba, Endla järv, lodukaasik, Endla puisniit ning erinevad metsakooslused. Kui võtta ette pikem jalgsimatk, saab uudistada ka Männikjärve raba.
Suvine hooldusHooldussagedus: vastavalt broneeringutele
Lisainfo
  • Vajalik eelnev broneerimine!
  • Võta kaasa vahetusjalanõud, et hoida maja puhtana.
  • Metsamaja antakse kasutusse üle kahe päeva, st erinevate seltskondade kasutuskordade vahele peab jääma vähemalt kaks ööpäeva. See on tingitud metsamaja eraldatud asukohast, mis muudab maja hooldamise keeruliseks ja aeganõudvaks.
  • Metsamajast lahkudes korrasta ruumid. Prügi tuleb maja kasutajal endal kaasa võtta. 
  • Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
  • Paadilaenutuse info telefonil 511 9889.
PiirangudTuleohutusnõuetest tulenevalt on maja kasutajate piirarv 9 inimest.     
Alla 18-aastased saavad maja broneerida ja kasutada ainult koos täiskasvanuga.
Asub Endla looduskaitsealal, tutvu külastusele kehtivate piirangutega. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist info@keskkonnaamet.ee, 
tel +372 662 5999
AsukohtJõgeva vald, Jõgevamaa. Jääb Endla järve matkarajale
Objekt nr 13 kaitseala kaardil
Kohalesõitmise õpetusTartu- Piibe mnt 60. km (viit Kärde), keerata Kärde mäel vasakule ja sõita ümber Kärde Rahumaja ning siis keerata vasakule ning sõita otse ca 1 km, kuni tee läheb kaheks ja hoida paremale. Siis sõita ca 2 km kuni metsatukani ning keerata paremale ja sõita ca 50 m infotahvli juurde ning jätta sõiduk enne tahvlit tee äärde (ettevaatust, tee võib olla raskesti läbitav). Liikuda mööda Endla järve matkarada kuni jõuate Endla järveni. Keerata paremale ja liikuda järve äärt mööda kuni jõuategi metsamajani (infotahvli juurest ca 3 km). Metsamajja võib minna ka Toomalt, esialgu mööda Männikjärve raba õpperada, edasi Mustjõe äärt pidi mööda Endla järve matkarada  Endla järve äärde (kokku ca 5 km).
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.861322
pikkuskraad: 26.206244
L-EST 97 x: 6526762 y: 627283