Endla järve matkarada (8 km)

Jõgevamaa, Endla looduskaitseala
Rada algab Kärdes asuva infotahvli juurest ja lõpeb Toomal. Raja läbimiseks kulub keskmiselt 3 h. Rada kattub enne Toomale jõudmist Männikjärve raba õpperajaga. Suurvee ajal võib jääda rada osaliselt vee alla. Rajal liigutakse jalgsi ja rada on looduses tähistatud puudel asetsevate kollaste värvimärkidega.
Telefon+372 676 7030
E-postinfo.elistvere@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedParkimisvõimalusToomal parklas (10 autole ja 2 bussile) ning Kärde tee parklas 5 autole.
Varustus4 infotahvlit, 11 silda, Endla metsamaja. Rada on osaliselt kaetud hakkepuiduga, laudtee lõigud Endla järve ääres.
Telkimisvõimalus Vana paadisadama lõkkekoht
Lõkkekoht on
Matkavõimalus Männikjärve raba õpperada (7,3 km)
Ööbimisvõimalus on
Ööbimiskoha inimeste arv9
VaatamisväärsusedKaasikjärve raba, Endla järv, lodukaasik, Endla puisniit (Salu), Mustjõgi, Kaasikjärv, Männikjärve raba, Männikjärv ning erinevad metsakooslused
Suvine hooldusHooldussagedus: 2 korda kuus
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
Piirangud Asub Endla looduskaitsealal, tutvu külastusele kehtivate piirangutega. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist info@keskkonnaamet.ee, 
tel +372 662 5999
AsukohtJõgeva vald, Jõgevamaa
Objekt nr 2 kaitseala kaardil
Kohalesõitmise õpetusTartu- Piibe mnt 60. km (viit Kärde), keerata Kärde mäel vasakule ja sõita ümber Kärde Rahumaja ning siis keerata vasakule ning sõita otse ca 1 km, kuni tee läheb kaheks ja hoida paremale. Siis sõita ca 2 km kuni metsatukani ning keerata paremale ja sõita ca 50 m infotahvli juurde ning jätta sõiduk enne tahvlit tee äärde (ettevaatust, tee võib olla raskesti läbitav). 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.848169
pikkuskraad: 26.240611
L-EST 97 x: 6525363 y: 629314