Soomaa rahvuspark-tule ja matka mitmekesisel rabamaastikul

Soomaa rahvuspark asub kaugel suurtest keskustest ja asustusest ja on loodud suurte rabade, lamminiitude, metsade ja kultuuripärandi kaitseks Vahe-Eesti edelaosas.

Viljandi poolt Soomaale lähenedes põika enne Iia küla teelt paremale ja jaluta Öördi järve õpperajal, mis viib rahvuspargi ainukese järve äärde. Järv on Öördi raba tõeline pärl ja seda eriti päikeseloojangu ajal.
Soomaa rahvuspargi avastamist alusta rahvuspargi külastuskeskusest, mis asub Kõrtsi-Tõramaal, keset Soomaa rahvusparki, kus ümberringi laiuvad sood ja rabad, looklevad jõed, mühisevad lammimetsad ja õilmitsevad puisniidud. Keskuse kõrval asub laagriplats kus saab grillida, telkida ja mõnusalt aega veeta. Sealt saab alguse ka Koprarada, mille mugav laudtee on osaliselt läbitav ka ratastooli või lapsevankriga. Kevadiselt aktiivsed koprad on juba tekitanud põnevaid uudistamiskohti külastajate silma rõõmustamiseks. Vaikselt liikudes võib peategelasi ka jõeääres toimetamas kohata. Nutimängu huvilistel on võimalik mängida nutimängu.

Pärnu poolt Soomaale tulles, võite alustada matkamist
Riisa õpperajal, mis on 4,8 km rabaring ja osaliselt läbitav ka ratastooli ja lapsevankriga. Rabas on alustanud õitsemist villpead ja kaugel pole ka teiste rabataimede õiteilu aeg. Riisa õpperajal on võimalik mängida ka nutimängu.

Ingatsi õpperajal on samuti võimalus tutvuda rajaga nutimängu teel. Tõusta mööda Eesti kõrgeimat rabarinnakut raba peale, ronida vaatetorni, imetlemaks rabaavaruse maalilist vaadet ning puhata jalgu laugaste ääres olevatel platvormidel.

Linnusõpradele ja metsahuvilistele on läbimiseks parimad rajad Lemmjõe õpperada ja Kuuraniidu õpperada, mis jäävad Kildu tee äärde. Eri metsatüüpide kevadine rohelus, rõkkav linnulaul ja raja ääri palistavad kevadõied on uudistamist ja avastamist väärt.
Geopeitusega tegelejatele on avastamiseks pandud Soomaa territooriumile 11 erinevat lugudega varustatud punkti. Soomaa rahvuspargi aaretega saab tutvuda siin.

Soomaa ootab avastamist!



Galerii vaatamiseks kliki pildil