Soomaa rahvuspargi külastuskeskus

Viljandimaa, Soomaa rahvuspark
Külastuskeskuse külastamisel kehtivad COVID piirangud:
  • Külastuskeskuses on maski kandmine kohustuslik (va. alla 12-aastased lapsed või inimesed, kelle jaoks on see tervislikel põhjustel ebamõistlik). Sellisel juhul tuleb esitada vastunäidustust tõendav dokument – vastav tõend perearstilt.
  • Külastuskeskuste näitustega tutvumiseks on vajalik esitada COVID-tõend ja isikut tõendav dokument.
  • Kui tullakse vaid teabepunkti infot saama, siis tõendit esitada ei ole vaja.
  • COVID-tõendina kehtivad üksnes vaktsineerimist või COVID-19 haiguse läbipõdemist kinnitavad tõendid.
NUTIMÄNG - Kopraraja õpperajal saab mängida interaktiivset nutimängu, selleks lae alla Play poest või App Store-st alla Loquiz äpp.
Mänguks vajalikud paroolid ja QR koodi leiad Soomaa külastuskeskuse parklas olevalt infoaluselt.
Riisa õpperajal saab mängida interaktiivset nutimängu „Sookolli seiklused Riisa rabas“, selleks lae alla Play poest või App Store-st Loquiz äpp.
Mänguks vajalikud paroolid ja QR koodi leiad Riisa õpperaja parklas olevalt infoaluselt.
Vaata ka teisi nutimänge.

Soomaa külastuskeskus asub Kõrtsi-Tõramaal, keset Soomaa rahvusparki, kus ümberringi laiuvad sood ja rabad, looklevad jõed, mühisevad lammimetsad ja õilmitsevad puisniidud.
Tulles Soomaale autoga, jalgsi või rattaga, saad külastuskeskuses ringi vaadata, jalgu puhata ning uurida kuhu ja kuidas edasi. Jagame teavet piirkonna puhkevõimaluste ja RMK matkatee harude kohta.
Vaadata saab erinevaid Soomaad, loodust, loomi ja linde tutvustavaid õppefilme, erinevaid rändnäitusi ja püsiekspositsiooni. Lapsed leiavad tegevust lastetoas ja tõsisemad looduseuurijad raamatukogus.
Keskuse kõrval asub laagriplats kus saab grillida, telkida ja mõnusalt aega veeta. Sealt saab alguse ka Koprarada, mille mugav laudtee on osaliselt läbitav ka ratastooli või lapsevankriga.
Endiste taliteede ristumise kohale, vana kõrtsi asemele ehitatud külastuskeskuses asub teabepunkt, kust saab infot erinevate puhkamisvõimaluste kohta ning pakutakse erinevaid õppeprogramme.
Telefon435 7164, 526 1924
E-post info.soomaa@rmk.ee
Lahtiolekuajad16.05-16.09 E-R 09.00-17.00, L-P 10.00-18.00
17.09-15.05 E-R 10.00-16.00
Objekti tüüpKülastuskeskus
Parkimisvõimalusedplats 38x65 m
Varustus
  • soodusprogrammid üldhariduskoolidele ning lasteaedadele talvel, kevadel ja sügisel
  • teabematerjalid, info Soomaa rahvuspargi ja teiste RMK piirkondade kohta (RMK puhkealade, kaitsealade ja matkaradade rebitavad kaardid on tasulised, hind 0,10 €/tk)
  • võimalus vaadata filme ja tutvuda teabekogudega
  • metsa- ja loodusteemalised üritused

Näitused

  • Viies aastaaeg 2010
2010. aasta viies aastaaeg oli eriline oma suuruse poolest - sellist vett pole Soomaal nähtud üle poole sajandi, jäädes vaid veidi alla 1956. aasta üleujutusele.
Suurvesi ujutas maanteid, tõi muret kohalikele nii loomade, hoonete veekahjustuste kui ka suurveega laiali või minema uhutud kraami tõttu. Kõike seda võib näha Soomaa külastuskeskuses olevalt näituselt. Näituse autorid on Sandra Kübarsepp, Algis ja Stella Martsoo.
Telkimisvõimalus Keskuse kõrval Kõrtsi-Tõramaa lõkkekohas.
Lõkkekoht Lahtine lõkkease grillrestiga keskuse kõrval.
Invavõimalus Külastuskeskuse esimene korrus ratastooliga kasutatav, olemas inva WC
Vesi Joogivee kraan õues (talveks kraan suletakse)
Matkavõimalus Külastukeskuse kõrvalt algaval Koprarajal.
VaatamisväärsusedKülastuskeskus asub Soomaa rahvuspargis, Kõrtsi-Tõramaal.
AsukohtKõrtsi-Tõramaa, Tipu küla, 71280 Põhja-Sakala vald, Viljandimaa.
Objekt nr 19 rahvuspargi kaardil.
Kohalesõitmise õpetusKülastuskeskus paikneb Tipu külas, Viljandi ja Pärnu maakonna piiril, Kõpu-Jõesuu mnt 24. kilomeetril.
Tallinna-Pärnu-Tori suunalt tulles sõita Tori asulasse, kust keerata rahvusparki suunavale Võlli teele. Sealt sõita edasi 6 km mööda Jõesuu teed kuni Jõesuu asulani. Enne asulasse jõudmist keerata paremale Kõpu-Jõesuu mnt-le. RMK Soomaa külastuskeskuseni Kõrtsi-Tõramaal jääb sealt veel 14,4 km.
Tartu, Viljandi suunalt sõita mööda Tartu-Viljandi-Pärnu maanteed Kõpu asulani. Sealt keerata peale kalmistut Kõpu asulast algavale Kõpu-Jõesuu maanteele - RMK Soomaa külastuskeskuseni Kõrtsi-Tõramaal jääb veel 24 kilomeetrit.

Viljandi suunalt pääseb ühistranspordiga Soomaa rahvusparki kolmapäeviti liinibussiga nr 55. Vaata täpsemalt: peatus.ee. Soomaa rahvusparki Kõrtsi- Tõramaale sõitmisel kolmapäeviti ettetellimisega tel. +372 434 0089, hiljemalt eelmisel päeval kell 18.00.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.431158
pikkuskraad: 25.031412
L-EST 97 x: 6477220 y: 560249