Lähed metsa, järgi juhiseid!
Looduses liikudes tuleks enda ja teiste huvides jätkuvalt silmas pidada, et:- Nii radadel liikudes kui vaatetornides hoia distantsi teiste looduses liikujatega, ka looduses kehtib 2+2 reegel.
- Lähikontaktide vältimiseks liigu radadel vastavalt suunaviitadele, vastutulijaid kohates möödu neist turvalises kauguses.
- Kitsal (laud) rajal kohtudes astu raja kõrvale ja lase vastutulija mööda, püüdes võimalikult vähe kahjustada loodust.
- Vaatetornis anna teed alla tulijale.
- Kui Sinu saabudes on parklas palju autosid, sõida edasi ja leia äpi abil järgmine külastusobjekt.
- Looduses puudub võimalus käsi pesta, kanna kaasas isiklikke kaitsevahendeid.
- Paneme kõigile südamele, et ka looduses tuleb vältida suurte rahvahulkade koondumist ja sellega kaasneda võivat nakkusohtu. Selleks soovitame vältida ülipopulaarseid kohti, vaata siit ning külastada pigem seni avastamata jäänud radu ja objekte. Nende leidmisel ja seal kehtivate piirangutega tutvumisel on abiks nii RMK koduleht www.loodusegakoos.ee kui ka RMK Loodusegakoos äpp.
Tutvu looduses liikumise võimaluste, looduses käitumise reeglite ning kaitsealadele kehtestatud piirangutega!
Retke kavandamisel on abiks RMK äpp (Play pood, App Store), mille abil on võimalik leida seni avastamata paiku.
Vaata juhiseid:
Kuidas looduses käituda
Prügivabalt looduses
Looduskülastuse puhul juhime tähelepanu sellele, et:
- Kõik, mis jaksad metsa tuua, selle jaksad ka koju viia – oma jäätmed võta koju minnes kaasa.
- Eestis valitseb tuleohtlik periood, vaata lisaks: http://www.ilmateenistus.ee/ilm/prognoosid/tuleohukaart/ ja https://kodutuleohutuks.ee/tuleohutus-suvel/
- Lõkke tegemiseks kasuta ainult ettevalmistatud lõkkekohti! Grillimissoovi õnnestumiseks tasub lisaks grillitavale toidule söed või puud ise kaasa võtta.
- Kasutatud taskurätikuid, joogitopse, niiskeid salvrätikuid jm ära jäta radade äärde ja külastusobjektidele vedelema, vaid võta need endaga kaasa!
Neid reegleid järgides näitad hoolivust nii looduse kui enda ja teiste inimeste tervise ja hea käekäigu suhtes ning austad tööd, mis tehakse külastusobjektide korrasolekuks.