RMK Elistvere loomapark

Metsloomad satuvad inimeste juurde elama kas õnnetuses saadud vigastuste või ema kaotuse tõttu. RMK Elistvere loomapark on koht, kus peamiselt elavad just sellised saatuse tahtel inimesest sõltuvad metsloomad.

Elistveres saab näha euroopa piisonit, põtra, põhjapõtra, metskitse, kabehirve, pruunkaru, ilvest, rebast, kährikkoera, harilikku oravat, metsnugist, tuhkrut, halljänest ja faasanit. Seoses sigade aafrika katku leviku suurenenud ohuga on likvideeritud metssigade ekspositsioon.

Siseruumides võib tutvuda näriliste ekspositsiooniga. Kaks tuba on sisustatud akvaariumitega, kus on võimalik näha merisigu, deegusid, hamstreid, liivahiiri, laborirotte, tšintšiljasid ja laborihiiri.

Liiklemist RMK Elistvere loomapargis lihtsustavad infotahvlid. Selgitustega on tähistatud ka looduspargi loodusrajad, muu hulgas saab seal tutvust teha ka kopra eluviisiga ning mitmekesise metsaelustikuga. Pargis kasvavate taimede hulgas võib kohata mitmeid kaitsealuseid liike, imetleda kauneid vaateid ja iidseid põlispuid.

Elistvere loomapark asutati 1997. aastal. Tänaseks on RMK Elistvere loomapargist kujunenud Jõgevamaa suurim turismimagnet, mis pakub põnevat uudistamist nii lastele kui täiskasvanutele. Varem Eesti Metsaseltsile kuulunud Elistvere loomapark kuulub RMK Tartu-Jõgeva puhkeala koosseisu alates 2008. aastast.