RMK metsaviktoriini 2024 tulemused

RMK metsaviktoriin on mõeldud abiks õpetajatele loodusainete õpetamisel ja pakkumaks õpilastele huvitavat ning mitmekesist õppematerjali.
Kokku otsisid ja leidsid 2024. aastal metsaviktoriini küsimustele vastuseid õpilased 817 klassist, kokku 231 koolist üle Eesti. Tulemused said kirja 9853 õpilast.

Suur tänu kõigile osalejatele! Vabandame siiralt kõigi õpetajate ja õpilaste ees, kellel metsaviktoriini keskkonnas tänavu ootamatult tekkinud tehnilised viperused vastamise raskemaks tegid. Meid üle 20 aasta päris töökindlalt teeninud viktoriinikeskkond osutus uute serverite jaoks liiga vanaks ja järgmisel aastal loodame jätkata juba uuema, kaasaegsema, elavama ja huvitavama metsaviktoriiniga.

Tänavuse metsaviktoriini vastuste põhjal ei eristunud selgelt raskemaid ja kergemaid küsimusi – ühe vastaja jaoks oli lihtsam üks, teise jaoks teine teema. Küll aga oli esmakordne see, et mitmed vastajad, eriti nooremas vanuserühmas, lõpetasid negatiivse punktisummaga. Teatavasti on viktoriini hindamissüsteem selline, et õige vastus annab +2 ja vale vastus - 2 punkti. Valede vastuste miinuspunktid on mõeldud selleks, et vältida lihtsalt juhuslikku variantide ära märkimist, hea õnne peale „bingo mängimist“.

Esmakordselt viktoriinil osalenutelt oli kuulda kurtmist, et 1. klassi lapsed ei ole seda kõike veel õppinud. Muidugi ei ole, aga metsaviktoriin ei olegi kontrolltöö ega teadmiste kontroll, vaid mõeldud lisamaterjaliks õpetajale ja õpioskuste harjutamiseks õpilastele. Paljud klassid, kus teemasid koolis läbi arutati, said ka maksimumpunktid. Nii oligi meil seekord nooremas vanuserühmas tervelt 19 klassi esikohta jagamas. Muidugi saavad nad kõik auhinnaprogrammi ja bussikompensatsiooni vastavalt oma klassi suurusele.

Täname kõiki vastajaid, kindlasti muutis kasvõi ühele küsimusele vastuse leidmine ka tabelis tagapool olijate õpioskusi paremaks ja andis teadmisi juurde!

Et kõik leiaksid lahendamise käigus tekkinud küsimustele vastused ning saaksid viktoriinis käsitletud teemade kohta veel rohkem teada, oleme kodulehel lisanud küsimustele kommentaare ja täiendavat infot. Vastuste ja kommentaaridega saad tutvuda siin.

TULEMUSED
Iga vanuserühma parimatele klassidele on metsaviktoriini auhindadeks loodusõppe-programmid RMK külastuskeskustes.
  • Auhinna juurde kuulub bussikompensatsioon programmile sõiduks iga vanuserühma 10 parimale klassile (nõuetekohaselt vormistatud arve alusel).
  • Bussikompensatsioon programmile sõiduks on 100 kuni 200 eurot, olenevalt klassi suurusest. Kuni 8 õpilasega klassidele on kompensatsioon 100 eurot, üle 8 õpilasega klassidele 200 eurot. Sõidukompensatsioon makstakse teie poolt tellitud bussifirmale välja arve alusel. Arve vormistamise kohta küsige infot külastuskeskusest, kus teil auhinnaprogramm on kokku lepitud.
  • Auhinnaprogrammid ja bussikompensatsioon tuleb ära kasutada 2024. aasta jooksul.
  • Parimate klasside juhendajatele-õpetajatele saadame nende tänukingitused kooli aadressile.
Suur tänu kõigile, kes viktoriinist osa võtsid, vastuseid otsisid ja uurisid ning loodusteadmisi juurde said!

Metsaviktoriini kaudu õpilastele ja õpetajatele tuttavaks saanud RMK looduses liikuja kodulehte www.loodusegakoos.ee tasub külastada ka edaspidi, et leida õppe- ja matkaradu, lõkke- ja telkimiskohti, juhiseid metsas matkamiseks ning looduse tundmaõppimiseks.

Palju edu kõigile metsasõpradele ja kohtumiseni uuel metsaviktoriinil!

KOHTUME METSAS!

metsaviktoriin@rmk.ee