RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi / Penijõe-Varbola (84 km)

Pärnumaa, Matsalu rahvuspark
Eesti metsades on suur tuleoht! Alates 24. maist kehtib tuleohtlik aeg Ida- ja Lääne-Virumaal ning sellega keelatakse looduses suitsetamine ning mootorsõiduki kasutamine. Päästeamet palub hoiduda lõkke tegemisest ja grillimisest looduses. Vajadusel kasuta kattega lõkkekohta.
Penijõe-Aegviidu-Kauksi haru rada algab Matsalu rahvuspargi külastuskeskusest Penijõel ning liigub mööda teid ja radu Varbola suunas. Teel püüavad pilku muljetavaldavad Kasari jõe luhad, kus kevad- ja sügisrände ajal peatuvad kümnete tuhandete kaupa Eestist läbi rändavad linnud. Seejärel jäävad teele endisaegne Virtsu viinud raudtee tamm ja Märjamaa karstialad. Edasi kulgeb matkatee vanadel rannamoodustistel kuni Varbola linnuseni, mis on Eesti suurimaid muinaslinnuseid ja olnud aktiivses kasutuses 12.-14. sajandil. Ühtlasi põikab rada läbi paljudest rohkem või vähem tuntud mõisate parkidest.
Telefon
RMK Matsalu rahvuspargi külastuskeskus +372 513 8783
E-postinfo.matsalu@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedPikaajaliseks parkimiseks parim variant on Matsalu rahvuspargi külastuskeskuse juures. Paari auto parkimise võimalus on olemas ka
kõigis matkatee laagripaikades.
Varustus
Rada on tähistatud viitade ja valge-kollane-valge värvimärgistusega puudel. Rajale jäävad peatuspaigad ja nende vahemaad:
Telkimisvõimalus Rajale jäävatel telkimisaladel ja lõkkekohtades
Lõkkekoht Rajale jäävatel telkimisaladel ja lõkkekohtades
Matkavõimalus Matkatee
VaatamisväärsusedKasari jõe luhad, Märjamaa järtad
Suvine hooldus Hooldussagedus: 2 korda kuus
Suvise hoolduse põhimõtteid
vaata siit.
Lisainfo Lõkkekohtasid varustatakse lõkkepuudega.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtPärnu maakond, Rapla maakond
Kohalesõitmise õpetusRisti-Virtsu mnt (tee nr 10) 43. kilomeetril keerata paremale Penijõe suunas (viit „Matsalu rahvuspargi külastuskeskus 2“, tee nr 16193). Sõita 2 km kuni Penijõe mõisa juures asuva tähistatud parklani. Matsalu rahvuspargi külastuskeskuse juurest saabki matkatee alguse.