Penijõe matkarada (3,2-7 km)

Pärnumaa, Matsalu rahvuspark
NUTIMÄNG - Penijõe matkarajale minnes proovi ka nutimängu! 5 km raja läbimisel leiad kokku 10 ülesannet, mis aitavad märgata ümbritsevat ja annavad loodetavasti ka uusi teadmisi. Varu piisavalt aega (1,5-2 tundi), võimalusel võta kaasa binokkel ja mine põnevale avastusretkele Penijõe luhakarjamaale.
Mängimiseks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu „Penijõe raja matkamäng“ täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad Matsalu rahvuspargi külastuskeskuse I korruse aknalt.
Vaata ka teisi nutimänge

Erinevaid läbimisvõimalusi pakkuv rada Matsalu rahvuspargile iseloomulike maastike (roostik, kevadeti üleujutatud jõeluht ja niidud) ning sealse elustiku tundmaõppimiseks. Rajale jääb ka roostiku servas asuv 8 m kõrgune vaatetorn.
Matkarada on võimalik läbida neljal erineval moel, raja pikkuseks kujuneb kas 3,2 km (vaatetornini ja tagasi); 4,7 km, 5 km või 7 km (ringselt läbitavad rajad). Rada kulgeb osaliselt karjatatavatel aladel, enamuses pinnasetee ja on tähistatud puidust suunaviitadega.
Telefon+372 513 8783
E-postinfo.matsalu@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
Parkimisvõimalused14 sõiduautole või 3 väikebussile kõvakattega parklas Penijõe vasakul kaldal ja kruusakattega parkimistaskus Viita puisniidu juures 6 sõiduautole või 1 bussile.
Varustus8 m kõrgune vaatetorn, 2,5 m kõrgune vaateplatvorm Saare mäel, laudteed 63 m, purded märjemates kohtades (8 tk), väike sild, karjaaia üle- ja läbikäigud. Raja ääres 3 katusealust puhkekohta 5 laua ja 10 pingiga. Jõe ääres veevaatlusplatvorm ja trepp. Matkaraja alguses väike infotahvel raja skeemiga, rajal 4 suurt infotahvlit.
Matkavõimalus Ringikujuliselt läbitav kuni 7 kilomeetri pikkune rada
VaatamisväärsusedMatsalu rahvuspargi külastuskeskus, Penijõe mõisakompleks, eriilmelised kooslused, Penijõe vaatetorn, Viita puisniit
Lisainfo Kuna rada läbib vesiseid alasid, soovitame kevadisel ajal rajale minnes jalga panna kummikud.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.

PiirangudMatkarada asub Matsalu rahvuspargi niitude sihtkaitsevööndis ja piiranguvööndis. Tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel. +372 680 7438.
Kuna rada asub karjatataval alal, siis ei ole koeri lubatud rajale kaasa võtta – loomad võivad koeri rünnata.
Täname mõistva suhtumise eest!
AsukohtPenijõe ja Kirikuküla, Lääneranna vald, Pärnu maakond
Objekt nr 9 rahvuspargi kaardil
Kohalesõitmise õpetusRisti-Virtsu mnt (tee nr 10) 43. kilomeetril keerata paremale Penijõe suunas (viit „Matsalu rahvuspargi külastuskeskus 2“). Sõita 2 km kuni Matsalu rahvuspargi külastuskeskuse Penijõe-äärse parklani, sealt juhatab matkarajale suunaviit.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.713137
pikkuskraad: 23.814745
L-EST 97 x: 6508178 y: 489265