Penijõe matkarada (3,2-7 km)

Pärnumaa, Matsalu rahvuspark
NUTIMÄNG - Penijõe matkarajale minnes proovi ka nutimänge! 5 km raja läbimisel saad valida kahe mängu vahel. Mõlemas on 10 ülesannet, mis aitavad märgata ümbritsevat ja annavad loodetavasti ka uusi teadmisi. Varu piisavalt aega (1,5-2 tundi), võimalusel võta kaasa binokkel ja mine põnevale avastusretkele Penijõe luhakarjamaale.
Mängimiseks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängude "Linnud rahvapärimuses" ja „Penijõe raja matkamäng“ täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad Matsalu rahvuspargi külastuskeskuse I korruse aknalt.
Vaata ka teisi nutimänge

Erinevaid läbimisvõimalusi pakkuv rada Matsalu rahvuspargile iseloomulike maastike (roostik, kevadeti üleujutatud jõeluht ja niidud) ning sealse elustiku tundmaõppimiseks. Rajale jääb ka roostiku servas asuv 8 m kõrgune vaatetorn.
Matkarada on võimalik läbida neljal erineval moel, raja pikkuseks kujuneb kas 3,2 km (vaatetornini ja tagasi); 4,7 km, 6 km või 7 km (ringselt läbitavad rajad). Rada kulgeb osaliselt karjatatavatel aladel, enamuses on pinnasetee.  Tähistatud puidust suunaviitadega.
Telefon+372 513 8783
E-postinfo.matsalu@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
HooldustüüpAastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
Parkimisvõimalused14 sõiduautole või 3 väikebussile kõvakattega parklas Penijõe vasakul kaldal, kruusakattega parkimistaskus Viita puisniidu juures 6 sõiduautole või 1 bussile.
Varustus8 m kõrgune vaatetorn, 2,5 m kõrgune vaateplatvorm Saare mäel, laudteed 63 m, purded märjemates kohtades (8 tk), väike sild, karjaaia üle- ja läbikäigud. Raja alguse parklas 2 katusealust puhkekohta, rajal õppetiigi ääres 1 katusega pink-laud ja vaatetorni juures veel 2 katusealust puhkekohta. Jõe ääres veevaatlusplatvorm koos katusealuse puhkekohaga ja trepp. Rajal 4 suurt infotahvlit.
Matkavõimalus Ringikujuliselt läbitav kuni 7 kilomeetri pikkune rada
VaatamisväärsusedMatsalu rahvuspargi külastuskeskus, Penijõe mõisakompleks ja park, eriilmelised kooslused, Penijõe vaatetorn, Viita puisniit
Suvine hooldusHooldussagedus: 1 kord nädalas
LisainfoKevad-sügisesel ajal võib vaatetornist edasi viiv rajaosa olla üle ujutatud ja porine, mistõttu tuleks rajale minnes jalga panna kummikud. Suuremate üleujutuste korral saab matkata vaatetornini ja tagasi (kokku 3,2 km).
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudMatkarada asub Matsalu rahvuspargi niitude sihtkaitsevööndis ja piiranguvööndis. Tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel. +372 662 5999.
Kuna rada asub karjatataval alal, siis ei ole koeri lubatud rajale kaasa võtta – loomad võivad koeri rünnata.
Täname mõistva suhtumise eest!
AsukohtPenijõe ja Kirikuküla, Lääneranna vald, Pärnu maakond
Objekt nr 9 rahvuspargi kaardil
Kohalesõitmise õpetusRisti-Virtsu mnt (tee nr 10) 43. kilomeetril keerata paremale Penijõe suunas (viit „Matsalu rahvuspargi külastuskeskus 2“). Sõita 2 km kuni Matsalu rahvuspargi külastuskeskuse Penijõe-äärse parklani, sealt juhatab matkarajale suunaviit.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.713137
pikkuskraad: 23.814745
L-EST 97 x: 6508178 y: 489265