Saaremaa puhkeala

Saaremaa puhkeala ühtib Saare maakonna piiridega, kus peasaart - Saaremaad - ümbritseb üle 500 loodusilmelise väikesaare ja laiu. Pehme mereline kliima, saareline eluviis ja omapärane loodus teevad Saaremaa puhkeala armastatuks ja traditsiooniliseks looduspuhkuse veetmise kohaks. Siin on turvaline, hõreasustusest tulenevalt vaikne ja elurikkuse poolest huvitav.
Külastaja võib valida matkaradu metsade rüpes, rabas või meres, telkimisalasid kaunil liivarannal, puhkekohti looduskaunites paikades, peatuda metsaonnis või hubases loodusmajas, nautida panoraame tornidest ja platvormilt, külastada ainulaadset meteoriidikraatrite välja, uudistada kurisuid ja karrivälju, küsida nõu teabepunktist, vaadata näitusi külastuskeskuses ja teha palju muud.
Saaremaa puhkealal saab teadmisi geoloogilistest väärtustest, õppida tundma harvaesinevaid taimi, kohata ainulaadseid putukaid, kuulata mereelukate hääli.
Siin on kaunid kadastikud ja puisniidud, tammikud ja tuulte kujundatud männikud rannikul.
Headel teedel saab liikuda nii jalgsi, jalgrattaga kui ka oma transpordiga.
Mitte ainult suur elurikkus pole saartel ainulaadne, ka pärandkultuur kutsub süvenema. Läänemere ühele suuremale saarele on meri olnud nii eraldaja kui ka ühendaja. Igaüks, kes Eesti mandriosast või laiast maailmast Saaremaa puhkealale külastajana tuleb, leiab siin rohkelt midagi uut, kuid kohtab ka midagi omast.

Asukoht
Saaremaa
Magnet
Mereline kliima, reliktiderohkus, kadakad ja karjamaad
Tegevused
Rannapuhkus, paadisõit, jalgsi- ja jalgrattamatkamine, marjade ja seente korjamine, ürituste ja kokkutulekute korraldamine, loodusvaatlus.
Teave
RMK Vilsandi rahvuspargi külastuskeskus
+372 454 6880, +372 527 7421
info.vilsandi@rmk.ee
Aadress
Loona küla, Kihelkonna vald, Saaremaa  
Kaitsealade valitseja
Keskkonnaamet
+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee
TeadmiseksEesti looduses on siiani sõjast jäänud vanu lõhkekehasid. Kui oled leidnud lõhkekeha meenutava eseme, jäta see puutumata, märgista leiukoht ja teata leiust kohe hädaabinumbril 112.Täpsemat lisainfot leiab Päästeameti kodulehelt.
Ürituse korraldamineÜle 50 osavõtjaga üritused looduses liikumise infrastruktuuriga aladel tuleb kooskõlastada.
Täpsem info siit.