Mändjala loodusmaja

Saaremaa, Saaremaa puhkeala
Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
NUTIMÄNG- ümber Mändjala loodusmaja kulgeb õpperada, mida läbides mängi ka nutimängu! Rajal saad teadmisi sellest kuidas luited tekivad, taimestuvad ja metsastuvad ning põnevaid lugusid kohalikust pärandkultuurist.
Kui oled hoolega infotahvlid läbi lugenud, leiad vastused kõikidele mängu küsimustele.
Mängimiseks lae Play poest või App Store-st alla Loquisi äpp. Vajalikud paroolid või QR koodi leiad parkla infotahvlilt.
Vaata ka teisi nutimänge

Mändjala loodusmaja asub Suure katla ääres RMK Saaremaa puhkealal. Saaremaa kerkis merest jääaja lõppedes, maapinna edasise kerkimisega paari millimeetri võrra aastas suurenes saar ja laienes asustus. Meie ajaarvamise esimese aastatuhande lõpuks oli Saaremaa üks Muinas-Eesti arenenumaid maakondi. Loodusmaja asub Järve luidete maastikukaitsealal ning seda ümbritseb põlismets. Loodusmaja ruumides tutvustatakse kaitsealal kaitstavaid taimi, põlismetsa, metsa kahjureid ja kahjustusi ning erinevaid puuliike. Loodusmajja on oodatud loodushuvilised seltskonnad, kes hindavad vaikust ja privaatsust ning on lugupidavad hapra looduse suhtes.
TelefonVaata kalendrist vabu aegu ja broneeri on-line keskkonnas www.nordicrent.ee vajutades allpool vastava objekti juures nupule Broneeri, või telefonil 676 7532 E-R 10.00-16.00
Samale päevale on-line keskkonnas broneeringut teha ei saa!
E-postBroneerimise erisuste korral (varasem saabumine, osaline maja kasutus jne) kirjutage puhkus@rmk.ee
Objekti tüüpLoodusmaja
Parkimisvõimalused15 autole või 1 suurele bussile
Varustus
  • tasulised loodusõppeprogrammid ja -matkad
  • võimalik rentida maja seminaride, nõupidamiste ja loodusteemaliste ürituste korraldamiseks
  • info Saaremaa ja teiste RMK puhkealade ning ümberkaudsete loodusväärtuste kohta
Maja kasutamine
Klientide saabumise arvestuslik aeg on kell 16.00, lahkumise arvestuslik aeg on kell 10.00.

Suures majas on 6 toas (3 kahekohalist ja 3 kolmekohalist) kokku 15 kohta, majutus teisel korrusel. Olemas voodivarustus, dušid, wc-d, kaminaruum (võimalik kasutada ka seminariruumina – olemas tahvel, ekraan, dataprojektor, TV, WiFi, teabekogu). Täisvarustusega köök: elektripliit, nõudepesumasin, külmkapp, mikrolaineahi, toidunõud.
Väikses majas 4 kohta, majutus teisel korrusel. Alumisel korrusel kööginurk, kaminaruum, saun, wc.
Väljas kaetud lõkkekoht, pink-laud.
Väikese maja vabade aegade vaatamine ja broneerimine on-line keskkonnas www.nordicrent.ee
Hind
  • Loodusmaja kasutamine 15 inimesele – 300 € ööpäev
  • Mändjala väikese maja kasutamine kuni 4 inimesele - 80 € ööpäev
  • Dataprojektori kasutamine - 10 € tund või 40 € päev
  • Lemmikloom – 5 € ööpäev
Kattega lõkkekoht on
Lõkkekoht on
Ööbimisvõimalus on
Ööbimiskoha inimeste arvKahes majas on ööbimiskohti kokku 19 inimesele
VaatamisväärsusedSiin on suurepärased tingimused rannapuhkuseks kaunil liivarannal. Rannas on korvpalliplats. Kaugele ei jää Viidumäe looduskaitseala, Lõo-Kaugatoma maastikukaitseala ja Ohesaare pank, põnevat loodust leidub ka loodusmaja vahetus ümbruses. Ca 24 km kaugusele jääb Viieristi matkarada (1 km). Ajaloohuvilistel on võimalus tutvuda Tiirimetsa kiriku ja Tehumardi mälestussambaga.
LisainfoLoodusmajja tulles palume kaasa võtta vahetusjalanõud.
Piirangud 
AsukohtMändjala küla, Saaremaa vald, Saare maakond
Objekt nr 7 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusMändjala loodusmaja asub Kuressaare-Sääre mnt 11. kilomeetril (suunaviit "RMK Mändjala loodusmaja"). Viida juurest pöörata vasakule, auto jätta parklasse ja edasi loodusmaja juurde minna jalgsi umbes 200 m.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.213188
pikkuskraad: 22.321571
L-EST 97 x: 6453713 y: 401354