Nõva puhkeala

Eesti loodepoolseim maanurk, RMK Nõva puhkeala, on üks omapärasemaid ja eriilmelisemaid piirkondi Eestis. Tsivilisatsioonist suuresti puutumatu ümbrus ja hõre asustus on need, mis loodusgurmaani peibutavad. Nõva rannikuala paelub rannamõnude nautlejaid ja surfareid, sealsete metsade mustikate ja pohlade rohkus köidab nii marjulisi kui teadlasi. Avastamist ootavad Neugrundi meteoriidikraatri jäljed – bretsad – ja hulgaliselt viimase jääaja jäänukeid – rändrahne. 
Piirkonna suuremad järved – Tänavjärv ja Veskijärv – on tuntud oma kalarikkusega, väikestel järvesilmadel rõõmustab puhkaja silma valge vesiroos. Dendroloogi huvi rahuldab kohtumine mandri-Eestis kasvava haruldase jugapuuga. Puhkealal asub ka vanim mandril tegutsev puukirik, Põlluotsa talumuuseum, Dirhami kalasadam ja Eesti mandriosa loodepoolseim maanina Spithami ehk Põõsaspea.

Ka kõige kaugem ja üksildasem metsaonn leiab endale armastavad ja tulihingelised fännid, kes naudivad looduse rahu ja vaikust väga erilisel moel. 
Vaata kuidas seda tehakse. 
Jagugu kõigile veel avastamata paiku!

Asukoht
Läänemaa
Magnet
Kaunid rannad, lindude vaatluspaigad, Püha Olevi puukirik
Tegevused
Ujumine, päevitamine, surfamine, sukeldumine, lohetamine, kalapüük, matkamine, jalgrattasõit, pärandkultuuri väärtustega tutvumine, marjul- ja seenelkäik
Teave
RMK Nõva külastuskeskus

+372 506 2004, +372 507 7369
info.nova@rmk.ee
Aadress
Peraküla, Lääne-Nigula vald, 91111 Läänemaa
Kaitsealade valitseja
Keskkonnaamet
+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee
TeadmiseksEesti looduses on siiani sõjast jäänud vanu lõhkekehasid. Kui oled leidnud lõhkekeha meenutava eseme, jäta see puutumata, märgista leiukoht ja teata leiust kohe hädaabinumbril 112. Täpsemat lisainfot leiab Päästeameti kodulehelt.
Ürituse korraldamine Üle 50 osavõtjaga üritused RMK Nõva puhkeala külastusobjektidel tuleb kooskõlastada.
Täpsem info siit.