Allikajärve lõkkekoht

Läänemaa, Nõva puhkeala
Privaatne lõkkekoht kauni Allikajärve kaldal, rahvakeeli kutsutakse järve ka Tantsujärveks. Kalastajad leiavad mõnusaid kaldasopikesi õngitsemiseks ka kaldalt.
Järv on allikaterohke ja mudase põhjaga ning seetõtu pole see ujumiseks väga sobiv. Kes tahab veemõnusid maitsta, võib minna lähedalasuva Toatsejärve põhjakaldal asuvasse puhkekohta (~ 500m) või Peraküla randa mere äärde (~1 km).
Telefon+372 506 2004
E-postinfo.nova@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
Parkimisvõimalused6 autole
VarustusInfotahvel, 1 kaetud lõkkease, 1 katusealune ja laud pinkidega, kuivkäimla inva-võimalusega, puude varjualune, prügikast ja purre
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus RMK matkatee
VaatamisväärsusedAllikajärve kutsutakse ka Tantsujärveks. Tantsujärve poolsaarel asuvad 1915. a tsaariarmee poolt rajatud raadiojaama varemed ja kivitee.
Marjad-seenedMustikad, seened
Suvine hooldusHooldussagedus: 3 korda nädalas
Lisainfo
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
Piirangud Lõkkekoht asub Nõva looduskaitseala Peraküla sihtkaitsevööndis, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel +372 662 5999.
Parkimine selleks mitte ette nähtud kohtades on rangelt keelatud!
Asukoht Lääne-Nigula vald, Läänemaa
Objekt nr 6 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita Tallinnast läbi Keila 47 km Haapsalu poole ja keerata Määra teeristist paremale (viit "Nõva 29 km"). Sõita läbi Nõva 3,2 km Haapsalu poole ja Peraküla bussipeatusest keerata paremale. Sõita 1,9 km edasi, kuni jõuate Perakülla. Perakülas sõita mööda kiviteed 1,4 km, pöörata puhkeala kaardi juurest vasakule ning 200 m pärast jõuategi lõkkekohta.   
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.211708
pikkuskraad: 23.607557
L-EST 97 x: 6563763 y: 477583