Peraküla telkimisala

Läänemaa, Nõva puhkeala
Hea külastaja!
Kuna Lääne-Nigula valla korraldatud jäätmeveo partner ei ole teostanud graafikujärgset jäätmevedu, on Peraküla telkimisalal tekkinud jäätmeid rohkem, kui konteineritesse mahub.
Palun võta oma alal tekkivad jäätmed endaga kaasa, et vältida alal veel suurema jäätmete hulga tekkimist.
Otsime lahendust jäätmete erakorraliseks äraveoks.
Täname mõistva suhtumise eest!
Peraküla rand on kuulus oma laulvate liivade ja puhta merega. Telkimisala on  loodud, kaitsmaks õrnu tekkivaid luiteid ja andmaks puhkajale võimaluse tulla rannaalale võimalikult lähedale. Meri on siin kaua karastavalt jahe ja soojeneb alles suve lõpuks, piki randa saab ette võtta mõnusaid jalutuskäike. Rannamõnudele vaheldust pakub siit alguse saav 3,7 km pikkune Liivase ranna - Peraküla õpperada ja 7,4 km pikkune Liivanõmme õpperada. Rannikumeri on sobilik surfajatele.
Telefon+372 506 2004
E-postinfo.nova@rmk.ee
Objekti tüüpTelkimisala
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
Parkimisvõimalused140 sõiduautole telkimisala parklas
Varustus16 kaetud lõkkeaset, 16 pink-lauda, 4 katusealust pink-lauda, 4 kuivkäimlat (neist 1 inva-võimalusega), 3 infotahvlit, puitpiirded, laudteed mereni
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Invavõimalus Ratastoolis liikuja saab kasutada telkimisala keskparklat, luitevallile minevat laudrada ja väikest vaatlustaskut. Eraldi on tähistatud invaparklana ühe lõkkekoha parkimistasku. Lõkkekohta saab ratastoolis liikuja kasutada koos saatjaga - laudtee on katusealuse ja käimlani, kuid ümber lõkkekolu on mineraalpinnas.
Käimlasse mahub ratastooliga sisse, on manööverdamisruum, kuid ei ole käetugesid.
Matkavõimalus Liivase ranna - Peraküla õpperada
Liivanõmme õpperada
VaatamisväärsusedPikad laulva liivaga mererannad, pärandkultuur ja vanad võimsad hongad
Marjad-seenedMustikad, pohlad, seened
Suvine hooldusHooldussagedus: 20 korda kuus (juuni lõpust augusti lõpuni tööpäevadel iga päev)
LisainfoTelkimisala lõkkekohti ei varustata lõkkepuudega. Puid on võimalik osta 1,5 km kaugusel asuvast RMK Nõva külastuskeskusest.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses
Peraküla telkimisalal on ürituste korraldamine keelatud!
PiirangudTelkimisala asub Nõva looduskaitseala Liivase piiranguvööndis, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel. +372 662 5999.
Parkimine selleks mitte ette nähtud kohtades on rangelt keelatud!
AsukohtPeraküla küla, Lääne-Nigula vald, Läänemaa
Objekt nr 7 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita Tallinnast läbi Keila 47 km Haapsalu poole ja keerata Määra teeristist paremale (viit "Nõva 29 km"). Sõita läbi Nõva 3,2 km Haapsalu poole, keerata Peraküla bussipeatusest paremale ja sõita 1,9 km edasi, kuni jõuate Perakülla, kust 1,8 km otse edasi sõites ongi telkimisala.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.221491
pikkuskraad: 23.603008
L-EST 97 x: 6564855 y: 477330