Taevaskodade matkarada (3 km)

Paljandite läheduses ja allikakoobastes viibimine on ELUOHTLIK – VARINGUOHT!
NUTIMÄNGUD- kas tead millal väljub Neitsikoopast kuldjuukseline neitsi või mis on Salakuulaja kivi teine nimi? Millist tuld oli Gabriel näinud Agnese silmis või kelle vööl peaks alati pistoda olema? Kui tahad oma teadmisi proovile panna, võta osa mängulisest nutimatkast (võimalik mängida ka kodunt lahkumata), paroolid ja juhendi leiad kolmandalt fotolt.
Vaata ka teisi nutimänge

See 3 km tähistatud ringikujuline matkarada juhatab teelolija maalilistele paljanditele ja loodusjõudude ürgsete vaadeteni ning lisaks legendide, muistendite ja filmi maailma. Rajal on lubatud liikuda ainult jalgsi, osa rajast sobib ka liikumispuuetega inimestele, ratastooliga pääseb nüüd ka Suurde Taevaskotta (jälgi vastavat suunamist).
Mistahes sõidukiga rajal liiklemine keelatud!
Telefon+372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedParkimine kuni 30 autole.
VarustusMatkarajal infotahvlid, järsakupiirded, sillad, trepid
Telkimisvõimalus Lähim võimalus telkida ja lõket teha on Suurest Taevaskojast jalgsi liikudes umbes 1 km kaugusele jäävas Otteni lõkkekohas.
Invavõimalus Parklas 1 invakäimla. Ratastooli ja lapsevankriga on võimalik liikuda mööda kruusakattega teid nüüd ka Suure Taevaskojani, jälgi suunamist. Kuna tee on tõusude-langustega, on ratastooliga liikujal kindlasti tarvis saatja olemasolu.
Matkavõimalus Jalgsi, mistahes sõidukiga rajal liiklemine keelatud! Saesaare paisu juurest kulgeb Ahja jõe mõlemal kaldal Kiidjärve-Taevaskoja-Kiidjärve 11,8 km pikkune matkarada ja Suurest Taevaskojast saab matkata Otteni vesiveskini ja jõe teiselt kaldalt Taevaskotta tagasi. Samuti kulgeb läbi Taevaskodade RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee.
VaatamisväärsusedSuur Taevaskoda, Väike Taevaskoda, Emaläte, Neitsikoobas, Salakuulajakivi, Savimägi, Ahja jõgi. Ca 4 km kaugusele jääb RMK Kiidjärve külastuskeskus.
Marjad-seenedMustikad, seened
Suvine hooldus Hooldussagedus: 2 korda nädalas
Lisainfo
PiirangudRada asub Ahja jõe ürgoru maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Rohkem kui 50 osalejaga rahvaürituste korraldamine tuleb kooskõlastada Keskkonnaameti ja RMK-ga, tutvu vastava korraga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
Ühistranspordi võimalusedVõimalus tulla nii bussi (Taevaskoja küla) kui rongiga (Taevaskoja raudteejaam).
  • Bussipeatusest läbi Kimera oru tuleb liikuda 1,4 km (jõuab Väikse Taevaskoja peale).
  • Raudteejaamast läbi Taevaskoja küla ja Kimera oru tuleb liikuda 1,5 km (jõuab Väikse Taevaskoja peale).
  • Busside väljumisajad leiab www.peatus.ee keskkonnast. Tasub vaadata konkreetse päeva kellaaegu.
  • Rongide väljumisajad leiab www.elron.ee keskkonnast. Tasub vaadata konkreetse päeva kellaaegu.
AsukohtPõlvamaal, Saesaare-Taevaskoja piirkonnas. Objekt nr 21 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Tartu-Põlva mnt Põlva suunas, 6 km enne Põlvat keerata vasakule Taevaskoja suunas. Sõita Kanariku-Kiidjärve teed mööda (tee nr 18146) 3,5 km. Sõita läbi Taevaskoja asula, kuni enne Saesaare bussipeatust näitab paremale viit Taevaskotta. Sealt sõita veel umbes 400 m, kuni jõuategi Taevaskodade parklasse.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.115161
pikkuskraad: 27.047495
L-EST 97 x: 6445641 y: 679563