Kirna õpperada (6,8 km)

  • Rajal toimub Pikknurme jõel asuva silla (ca 600 m parklast) rekonstrueerimine, kuni tööde lõpuni puudub jõest ülepääs. Samuti puudub juurdepääs Altmetsa lõkkekohta ja vahitorni. Rajale jalutama saab suunduda Kaitseliidu poolset raja otsast. Omal vastutusel rajale suundudes tuleb valmis olla ekstreemsusteks – lume all on vesi, jalga kindlasti pikad kummikud!
  • Suurte sadude korral on raja mitmete lõikude läbimine raskendatud, kohati võib rada olla vee all.
Kirna õpperada annab hea võimaluse tutvuda Pedja jõe luhtade ja lammimetsaga. Parema ülevaate saamiseks luhaniitudest ja jõest on Altmetsa talukohta rajatud vaatetorn. Raja kaugemas punktis aitab jõge ületada rippsild.
Telefon+372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedParkla asub enne Pedja jõe silda, kuhu mahub 8 autot.
VarustusAltmetsa ja Pedja jõe lõkkekohad, parkla, 15 infotahvlit, 10 silda, 1 rippsild
Telkimisvõimalus Pedja jõe ja Altmetsa lõkkekohtades.
Lõkkekoht Lahtine lõkkease grillrestiga Pedja jõe ja Altmetsa lõkkekohtades.
Matkavõimalus jalgsi
VaatamisväärsusedPedja jõgi, jõe luhaalad, lammimets ja puisniit. Pedja jõe paremal kaldal asub suursugune Musutamm. Mitmel pool on märgata ka metssigade ning kobraste tegevusjälgi.
Lisainfo
PiirangudÕpperada asub Alam-Pedja looduskaitsealal, tutvu piirangutega siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtPõltsamaa vald, Jõgevamaa. Objekt nr 6 kaitseala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusTartu-Tallinn mnt 30. kilomeetril keerata Puurmani alevikust vasakule Jüriküla poole (silla all asuva posti küljes viidad "Kirna 5" ja "Jüriküla keskus") ja sõita 5 km. Enne Pedja jõe silda on parkla ja infotahvel. Sealt algabki õpperada.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.544423
pikkuskraad: 26.237857
L-EST 97 x: 6491545.1 y: 630283.7