Seljakotiprogramm - Matsalu linnuriigis

Pärnumaa, Matsalu rahvuspark, Matsalu rahvuspargi külastuskeskus

Matsalus tegutsevad inimene ja loodusega käsikäes, teineteist täiendades ja hoides. Ilma mõõduka inimtegevuseta ei säili avarad luhad, rannakarjamaad ja puisniidud, mis on koduks paljudele looma-, linnu- ja taimeliikidele. Programmi käigus on omal käel võimalik tundma õppida levinumaid linnuliike s.h. rändlinde, kes tegutsevad ja elavad nendel aladel, vaadelda ja osata ära tunda inimtegevuse jälgi looduses ja hinnata, kuidas inimtegevus mõjutab meil pesitsevaid ja meilt läbirändavaid linde.

Päevakava

  • Grupi juht saab külastuskeskuse juhendajalt vastava õpperaja kaardi, programmi vahendite ja töölehtede komplekti ning juhised nende kasutamiseks.
  • Külastuskeskuse juhendaja näitab multimeediaprogrammi „Matsalu aasta. Elu jääst jääni“, tutvustab grupile looduskeskust ning püsinäitust.
  • Pärast sissejuhatavat tutvustust jätkub programm juba iseseisvalt multimeediaprogrammil ja püsinäitusel põhineva töölehe täitmisega.
  • Retk ning töölehtede täitmine oma grupijuhi või õpetaja juhendamisel Penijõe mõisa pargis ja Penijõe või Suitsu matkarajal. Penijõe matkarajal on võimalik valida erineva pikkusega retki – raja pikkuseks kujuneb kas 3,2 km, 4,7 km, 5 km või 7 km, retke pikkus Suitsu matkarajal on 1,3 km.
  • Seljakott koos komplekteeritud sisuga tuleb tagastada tervelt ning täiskomplekteeritult pärast retke, mis on hiljemalt kell 16.45. Komplekteeritud seljakoti tarbeks palume grupi juhil kaasa võtta isikut tõendava dokumendi.
  • Soovi korral lõke ja kaasavõetud eine söömine Penijõe lõkkekohas. Lõkke stardikomplekt (tikud ja süütematerjal) antakse vajadusel koos programmi materjalidega.

Lisainfo

Seljakotiprogramm võib olla abiks grupile, kes RMK poolt juhendatud soodusprogrammide hulka ei mahu või soovib minna rajale omal käel, kasutades külastuskeskuse vahendeid.

Lisainfo kontakt: info.matsalu@rmk.ee, tel: 472 4236, 507 7369

Omadused:


Teemad Looduses liikumine
Sihtrühm 1.-3. klass
4.-6. klass
7.-9. klass
ToimumisaegKevad
Suvi
Sügis
Grupi suuruskuni 25 osalejat
Kestus2-5 tundi
Raja pikkus1-7 km
HindTasuta