Kolmandale Lahemaa võistupildistamisele laekus poolsada fotot 

RMK poolt korraldatud Lahemaa võistupildistamised on mõeldud tavalisele pildistamishuvilisele, osalemine ei eelda erilist fotovarustust. Eelmistel aastatel oli pildistamine võistkondlik ja pilte hindasid võistlejad ise; tänavu valis žürii parima metsalillede pildistaja tema esitatud pildi või piltide alusel.

Võistupildistamise avalöögiks oli 9.juunil RMK Tsitre telkimisalal ja Muuksis tähistatud Põhjala Metsalillede päev, kus Olev Abner Tallinna Botaanikaaiast aitas tundma õppida paepealse maa kevadist õiterohkust.

Seekordne võistupildistamine oli pühendatud Põhjamaades üha populaarsemaks saavale metsalillede e. metsikute lillede päevale. Selle 1988. aastal Taanis alguse saanud ettevõtmisega on ühinenud ajapikku Rootsi, Norra, Fääri saared, Soome ja Island. Nii oligi võistupildistamise teema "Metsalill“ ehk metsik lill

Kokku laekus konkursile poolsada värvikat ja kaunist fotot 12 autorilt, millest žürii valis näituseks välja 35 pilti.

Žüriisse palusime lisaks RMK loodushoiu, loodushariduse ja teabetöötajatele professionaalseid fotograafe ning Maalehe ja Virumaa Teataja kirjutavaid ajakirjanikke. Kolm hindajat vaatasid pilte RMK kodulehelt, kuus lisaks ka näituse jaoks valmis tehtud pilte Oandul. 28 fotot said teises voorus hindajatelt punkte, neid kokku liites selgusid parimad.

Peapreemia läks Lembe Aasorule foto Rõõmupisarad eest
„See on üks hetk keset suve, hetk, mille tabamine on nagu loteriivõit!“, arvas üks vaatajaist. Ka sama autori teised pildid kandsid samasugust hetke tabamise tunnet ja olid kokkuvõttes parimate seas.

Väikese punktivahega tuli teiseks Urve Lätte fotodega Valged ja Õrnakesed. Neis oli tõesti midagi metsikut, lopsakat ja samas õrna – pildid, mis jäid paljudele kohe silma. 

Kolmanda koha saavutanud pildistaja - Raimond Raadik – püüdis päikest, kord kumas see läbi pildil Võilill, kord pani särama Tulikad. Tulikad tekitas vastakaid arvamusi, ees heljuvad kollased õiepallid tundusid pildistamisreeglite rikkumisena, kuid köitsid samas: „… kuldse lillevälja sees olemise tunne, vaatad sügavale pildi sisse …“, olid vaatajate muljed. 

Ülle Kütseni pilt Päike ja ussikeeled tõi meelde muinasjuttude salapära, Anna-Helena Purre Ussilakk ja Aas-karukell aga tekitasid mitmel vaatajal tahtmise neid kohe kodus seinale riputada: „Kaasaegne, moodne, värvide kooskõla, tahan endale!“

Lopsaka rohelusega ja kaunilt kujutatud metsalilledega võlusid Ilme Pariku fotod, Galina Vuksi fotod andsid head loodusõppematerjali looduskeskusele. Tema piltidest oli just Härjasilm oma puhtuses ja valguses mitme vaataja lemmik. Sirje Rohtla Õitsev liiv ning Peeter Kaarmanni Kroonitud pea oma ilusa, selge, särava joone ja värviga jutustasid oma lihtsat lugu. Agnes Martini Metsik koostöö - putukate ja lilleõite rikkalik segadik ja sama autori Kelluka värskus, Ülle Poomi Jürilille ja Kõrge maasika roheline maailm, Ülle Kaasiku Minu helesinine unistus – kõik need erinevate autorite tabatud hetked ja värvid metsalillede riigist on välja pandud näitusel RMK Oandu looduskeskuse Pildiaidas

RMK Oandu külastuskeskus on kuni 15. septembrini avatud iga päev kella 10.00-18.00 Lähem info telefonil 6767010.

Oandule näitust vaatama tulles on meil hea võimalus ära märgitud tööde autoritele konkursi diplom ja meene isiklikult üle anda - kui see võimalus puudub, siis saadame need postiga. 
Peaauhinna võitjaga võtavad korraldajad ühendust telefoni või e-posti teel. 

Täname kõiki osavõtjaid, kohtumiseni järgmisel konkursil!  

Lahemaa 3.võistupildistamine

Näita eespool: