Eesti koolilaste metsapostkaart 2019


17. korda toimuv RMK poolt korraldatud konkurss "Eesti koolilaste metsapostkaart" ootab taas Eesti koolide 1.-9. klasside õpilaste joonistatud postkaarte. Tänavuse konkursi teemaks on: "METSAS ON AARDEID"

Aare on midagi väga väärtuslikku ja südamelähedast, mis vahel vajab ka otsimist ja rännakuid. Meie metsadest võib leida nii mõndagi, mis on seal justkui iseenesest ja samas väga väärtuslik. Metsa pakutavad hüved võivad olla käegakatsutavad: näiteks meie eluks nii vajalik puitmaterjal ja küttepuud, aga ka marjad-seened ja kõikvõimalikud ravimtaimed. Metsa aardelaekasse kuuluvad aga ka värske õhk, kaunis ja rahustav ümbrus ning vaheldus igapäevasest asjalikust ja mürarohkest inimkesksest maailmast. Ka midagi unenäolist ja fantaasiarikast on metsaga alati seostunud: meenuvad legendid peidetud varandustest ja sellest, kuidas metsavaimud sõpra hästi kohtlevad ning aitavad. Milliseid metsa-aardeid meeldiks Sulle kujutada? Joonista sel teemal metsapostkaart või lae foto Instagrami teemaviitega #aardemets!

Konkursi tingimused
  • Konkursil on oodatud osalema Eesti koolide 1.-9. klassi õpilased.
  • Joonistused peavad olema tehtud paksema paberi ühele küljele mõõdus 10x15 cm või 15x10 cm. Kaardi teisele küljele tuleb trükitähtedega märkida autori ees- ja perekonnanimi, kool ja klass ning pealkiri.
  • Mõtle oma postkaardile pealkiri (teema „Metsas on aardeid“).
  • Joonistusviis ning sobivad materjalid leia omal valikul. (Palume kasutada vaid värve ühel pildipinnal, mitmesugused taimekompositsioonid ei lähe hindamisele).
Konkurss on avatud 27. septembrist 22. oktoobrini 2019

Rahvahääletus toimub 9. novembrist 21.novembrini 2019

  • 36 parimast joonistatud tööst trükitakse postkaardikomplekt, mis saadetakse tänuks kõikidele osavõtnud koolidele ja 36 väljavalitud töö autoritele. 24 parimat tööd valitakse välja rahvahääletusel ning neile lisandub 12 žürii poolt esile tõstetud tööd.

Esitatud tööd võivad leida kasutust konkursi korraldaja RMK poolt tulevikus loodavates materjalides.

Töid saab esitada posti teel koolide kaupa kuni 22. oktoobrini 2019 (postitempli kuupäev) aadressil:
RMK Pähni külastuskeskus
Pähni küla
Rõuge vald
66116 Võru maakond

Kellel pole soovi joonistada, võib osaleda Instagramis, postitades oma metsapildi teemaviitega #aardemets Paremaid postitusi jagab RMK konkursi perioodil oma Instagrami kontol (neid postkaardina ei trükita).

NB! Palun lisada kindlasti joonistamisel osalenud õpilaste arv ning ka kooli või õpetaja postiaadress! Loosime kõigi saadetud tööde autorite vahel välja ergutusauhindu!

Küsimuste korral helistage RMK Pähni külastuskeskuse telefonil 5691 0529 või kirjutage info.pahni@rmk.ee

Eesti koolilaste metsapostkaart 2019

Näita eespool: