Väike-Vilsandi puhkekoht

NB! Talvisel perioodil on liikumistingimused looduses sageli raskendatud. Sõltuvalt ilmast võib olla häiritud nii looduses olevate külastusobjektide hooldus kui ka lõkkepuudega varustamine, samuti võib olla raskendatud objektidele juurdepääs.
Saaremaalt Vilsandi saarele pääseb madala veeseisu ja sooja ilmaga ka jalgsi. Läbi mere ühelt laiult teisele kahlates jõutakse esimesena Väike-Vilsandile. Puhkekohas saab jalgu puhata ja vajadusel oma jalanõusid vahetada. Puhkekoha ümbruses on merest tulles ühel pool madal rannaniit ja teisel pool männik, mille vahelt läheb tee Suure-Vilsandi suunas.
Telefon+372 454 6880
E-postinfo.vilsandi@rmk.ee
Objekti tüüpPuhkekoht
Parkimisvõimalused5 bussile või 20 autole Käkisilma telkimisala parklas
VarustusPink-laud, infotahvel
VaatamisväärsusedKaunis vaade Vilsandi laidudepealsele. Linnud.
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses
PiirangudPuhkekoht asub Vilsandi rahvuspargis, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel +372 680 7438.
AsukohtSaaremaa vald, Saare maakond
Objekt nr 21 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusBroneeritud paadiga Vilsandile või Käkisilma-Vilsandi matkarada pidi saarele, kus järgida teetähiseid ja infotahvleid. Järgmiste RMK matkaradadeni on puhkekoha juurest Vilsandi küla poole suunduvat kruusateed pidi u 3,5 km.
Täpsemat infot küsi RMK Vilsandi rahvuspargi külastuskeskusest.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.377867
pikkuskraad: 21.893056
L-EST 97 x: 6472758 y: 376758.3