Harilaiu matkarada (6 km või 11 km)

NUTIMÄNG - tere tulemast tutvuma Harilaiuga nutimängu teel. Lisaks mitme tunnisele jalutuskäigule kaunis ja karmis looduses ootavad vastamist 10 küsimust Harilaiu looduse kohta.
Mängimiseks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Vajalikud paroolid või QR koodi leiad parkla infotahvlilt.
Vaata ka teisi nutimänge

Mitmekesine inimtühi rannikuloodus. Madal silmapiir, avar vaade, tuul, kuldne rannaliiv ja suured lained. Huvitav maastik luidetel, tuultele allutatud puud ja põõsad. Klibuvallid, linnu- ja hülgehääled. Militaarobjektid, Kiipsaare majakas meres.
Ringjalt kulgev rada on märgistatud.
Telefon+372 454 6880,  +372 527 7421
E-post info.vilsandi@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit.
Parkimisvõimalused5 bussile või 20 autole Harilaiu parklas
VarustusInfotahvel, kuivkäimla
Telkimisvõimalus  3 km kaugusel asuval Harilaiu telkimisalal
Kattega lõkkekoht Harilaiu telkimisalal
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedVäärtustatud geoloogiline ala, floora ja fauna, Kiipsaare tuletorn. NB! Kiipsaare tuletorn on eravalduses! Tuletorn asub meres, ebakindlal pinnasel ja seetõttu on tema kaldenurk pidevalt muutuv. Tuletorni otsa ronimine on ohtlik!  Kiipsaare nukk ja Harilaiu läänerannik on hea linnu- ja hülgevaatluspaik. Vajalik hea optika.
Marjad-seenedSeened
Suvine hooldusHooldussagedus: üle nädala
Lisainfo
PiirangudMootorsõidukitega liiklemine on keelatud!
Asub Vilsandi rahvuspargis, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel +372 662 5999.
AsukohtMetsaküla, Saaremaa vald, Saare maakond
Objekt nr 27 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita Kuressaare - Veere maanteed pidi Kõruse bussipeatuseni. Sealt keerata vasakule ja sõita üle Kiljatu oja silla. Seejärel valida esimene tee vasakule, mis viib parklasse. Edasi saab jalgsi.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.473969
pikkuskraad: 21.901842
L-EST 97 x: 6483439 y: 377601