Professor Eerik Kumari mälestuskivi

Pärnumaa, Matsalu rahvuspark
NB! Talvisel perioodil on liikumistingimused looduses sageli raskendatud. Sõltuvalt ilmast võib olla häiritud nii looduses olevate külastusobjektide hooldus kui ka lõkkepuudega varustamine, samuti võib olla raskendatud objektidele juurdepääs.
Prof. Eerik Kumari (1912-1984) sünnikohast mitte kaugel, Kirbla astangul, paikneb linnuteadlasele püstitatud mälestuskivi. 1987.a. Kalju Reiteli poolt kujundatud kivil on tekst: „Lindude kevadhääled ei andnud poisile rahu ja sagedasti hiilis ta luhale, et seal tundide kaupa vaadelda loodust ja kuulata linnuhääli“.
Kirbla astang on osa Siluri klindist, mis algab Lääne-Eestist ja lõpeb Gotlandi rannikul.
Telefon+372 513 8783
E-postinfo.matsalu@rmk.ee
Objekti tüüpMuu
Parkimisvõimalused8 autole või 3 bussile Risti-Virtsu maantee-äärses teelaiendis
VarustusMälestuskivi ümber on lattidest piirdeaed, kuna see asub karjatataval alal. Kivi juures on Eerik Kumari elu ja tegemisi tutvustav infotahvel. 
Matkavõimalus On
VaatamisväärsusedSuurepärane vaade astangu all laiuvale Kasari luhale
LisainfoTähelepanu – jalgrajale minekuks tuleb avada ja kindlasti enda järel ka sulgeda elektrikarjuse värav!
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudMälestuskivi asub Matsalu rahvuspargi piiranguvööndis, tutvu ala kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist, info@keskkonnaamet.ee, tel. +372 680 7438.
AsukohtKirbla küla, Lääneranna vald,  Pärnu maakond
Objekt nr 14 rahvuspargi kaardil
Kohalesõitmise õpetusRisti-Virtsu mnt (tee nr 10) 36. kilomeetril vahetult pärast Kirbla asulat on teelaiend (viit "Professor Eerik Kumari mälestuskivi"), kust viib 280 m pikkune jalgrada mälestuskivi juurde ja edasi Kirbla astangule.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.728153
pikkuskraad: 23.927300
L-EST 97 x: 6509838 y: 495789