Rebasemõisa lõkkekoht

Valgamaa, Karula rahvuspark
Lõkkekoha lähedal asuv vaatetorn on amortiseerumise tõttu külastajatele suletud.
NB! Talvisel perioodil on liikumistingimused looduses sageli raskendatud. Sõltuvalt ilmast võib olla häiritud nii looduses olevate külastusobjektide hooldus kui ka lõkkepuudega varustamine, samuti võib olla raskendatud objektidele juurdepääs.
Lõkkekoht asub Rebasemõisa külas. Lõkkekoha lähedalt parklast algab 7 km pikkune Rebäse maastikurada ja saab ka suunduda 36 km pikkusele Karula jalgsimatkarajale. Lõkkekoha lähedal asuv vaatetorn on amortiseerumise tõttu külastajatele suletud.
Telefon+372 782 8350
E-post info.karula@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
ParkimisvõimalusedParkla mahutab 15 autot.
VarustusLõkkekohas on infotahvlid, 3 pinki, lõkkekoht grillrestiga, puude varjualune, 2-kohaline kuivkäimla, 2-osaline prügikast, piirdeaed.
Telkimisvõimalus Lubatud paigaldada kuni 10 (4-kohalist) telki.
Lõkkekoht Lahtine lõkkease grillrestiga.
Matkavõimalus Lõkkekoha lähedalt algab Rebäse maastikurada ja saab ka suunduda Karula pikale jalgsimatkarajale ja Karula pikale jalgrattarajale.
VaatamisväärsusedPärandkultuurmaastikud, metsad, peksukivi
LisainfoObjekti varustatakse lõkkepuudega.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudLõkkekoht asub Karula rahvuspargis, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 680 7438, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtRebasemõisa küla, Valga vald.
Objekt nr 11 rahvuspargi kaardil.
Kohalesõitmise õpetusAntsla-Haabsaare mnt 8. kilomeetril keerata 50 m pärast Haabsaare bussipeatust paremale (viidad "Karula rahvuspargi külastuskeskus 7 km", "Saru 20 km"). Sõita edasi 1,5 km mööda Haabsaare-Saru mnt, kuni jõuate ristmikule. Sealt keerata paremale (viit „Valga 32 km“). Sõita mööda Valga-Lüllemäe-Litsmetsa teed 5,6 km ja pärast Rebasemõisa bussipeatust keerata vasakule ja siis kohe uuesti paremale. Jõuate Rebasemõisa vaatetorni parklasse. Parkla kõrval asubki lõkkekoht.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.74401
pikkuskraad: 26.41709
L-EST 97 x: 6402813.5 y: 643928.9