Karula pikk jalgrattarada (38 km)

Võrumaa, Karula rahvuspark
Rada on kohati raskesti läbitav seoses talvise tormimurruga.
Eesti metsades on suur tuleoht! Alates 24. maist kehtib tuleohtlik aeg Ida- ja Lääne-Virumaal ning sellega keelatakse looduses suitsetamine ning mootorsõiduki kasutamine. Päästeamet palub hoiduda lõkke tegemisest ja grillimisest looduses. Vajadusel kasuta kattega lõkkekohta.
Rada asub Karula rahvuspargi territooriumil ja rajal kindlat algus- ega lõpp-punkti ei ole. Mugavaim viis rajale minekuks on Karula rahvuspargi külastuskeskuse juurest, kuhu saab parkida auto ja teabepunktist küsida rahvuspargi kaardi. Rada on tähistatud nii plekist kui ka plastikust jalgrattamärgistega.
Telefon+372 782 8350
E-post info.karula@rmk.ee
Objekti tüüpRattarada
VarustusRada kulgeb ringikujuliselt ja on viidastatud nii, et liikumissuund (vastu- või päripäeva) ei ole oluline. 38 km pikkusel rajal on 4 infotahvlit.
Telkimisvõimalus Rajale jääb Suuremäe telkimisala ja Rebasemõisa lõkkekoht, kus on võimalik telkida.
Lõkkekoht Rebasemõisa lõkkekohas lahtine lõkkease grillrestiga, Suuremäe telkimisalal 3 lõkkekohta
Matkavõimalus jalgrattaga
VaatamisväärsusedKarula loodus, pärandkultuur ja ajalugu
Marjad-seenedmustikad, seened
Suvine hooldus Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
Hooldussagedus: 1 kord kuus
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudRada asub Karula rahvuspargis, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
FailidRaja skeemiga saad tutvuda siin.
AsukohtKarula rahvuspargi territooriumil. Kindlat algus- ega lõpppunkti ei ole. Objekt nr 23 rahvuspargi kaardil.
Kohalesõitmise õpetusAntsla-Haabsaare mnt 8. kilomeetril keerata 50 m pärast Haabsaare bussipeatust paremale (viidad "Karula rahvuspargi külastuskeskus 7 km", "Saru 20 km"). Sealt sõita edasi 7 km mööda Haabsaare-Saru mnt ja jälgida Karula rahvuspargi külastuskeskuse viitasid, mis juhatavadki raja algusesse. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.71244
pikkuskraad: 26.50572
L-EST 97 x: 6399499.3 y: 649296.2