Karula rahvuspargi külastuskeskus

Võrumaa, Karula rahvuspark

NUTIMÄNG - Lisaks laste loodusrajaga tutvumisele on soovijail võimalus läbida Ähijärve ääres asuv nutirada. Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu „Ähijärve ümbrust uudistama!“ täpsemad juhtnöörid ja vajalikud paroolid leiad raja algusest, Ähijärve parklas paiknevalt infotulbalt. Raja pikkus on umbes 800 meetrit ja see sobib kenasti nii lastega peredele kui ka väiksematele sõpruskondadele. Mõnusat avastamist!
Vaata ka teisi nutimänge

Külastuskeskus asub Karula rahvuspargi südames, ümbritsetuna kaunite kuplite, müstiliste metsade ja lummavate vaadetega Ähijärvele. Asudes Valga- ja Võrumaa piiril, eemal suurtest maanteedest, peab siia eraldi tulema: kas autoga või bussiga, aga võib-olla hoopis jalgsi või jalgrattal mööda RMK Peraküla – Aegviidu- Ähijärve matkateed. Kuid see tulek on ettevõtmist väärt! Väsinud matkaja saab korraks jalgu puhata, vihma eest varju tulla, vaadata rahvusparki tutvustavat filmi ja tutvuda püsiekspositsiooniga. Kel aga soov võtta ette väiksem jalutuskäik või minna matkama, siis külastuskeskuse lähedalt saavad alguse mitmed matkarajad. Keskuse vahetus läheduses Ähijärve ääres on lõkkekoht ja telkimisvõimalus. Ruume saab kasutada seminaride korraldamiseks. Lisaks lummavale loodusele saab külastuskeskuses head nõu piirkonna vaatamisväärsuste, looduses liikumise võimaluste ning majutus- ja söögikohtade kohta. Keskuses on saadaval meened, infovoldikud ja matkateede kaardid. Gruppidele koostame soovi korral erinevaid programme, kuhu on võimalik kaasata ka kohalikke talusid.

Telefon
Merike Tsimmer, teabejuht
+372 782 8350; +372 511 0658
E-post info.karula@rmk.ee
Lahtiolekuajad01.06-31.08 E-P 10.00-18.00
01.09-31.05 K-P 10.00-16.00
välja arvatud riiklikel pühadel
Muul ajal palume külastussoovi eelnevalt kokku leppida. Olete oodatud!
Objekti tüüpKülastuskeskus
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedParkla 20 autole
Varustus
  • Teabematerjalid ja info Karula rahvuspargi ja RMK puhkealade ning kaitsealade kohta.
  • RMK puhkealade, kaitsealade ja matkaradade rebitavad kaardid on tasulised, hind 0,10 €/tk. 
  • Saadaval RMK matkateede kaardid.
  • Interneti kasutamise võimalus. 
Telkimisvõimalus Külastuskeskuse lähedal asuval Suuremäe telkimisalal.
Lõkkekoht 3 lõkkekohta Suuremäe telkimisalal
Invavõimalus Külastuskeskuse ruumid invajuurdepääsuga, kuid erirajatised puuduvad. Võimalik kasutada majutushoone 1.korruse laia uksega WC-d, hoonel olemas kaldtee.
Vesi Olemas joogiveeautomaat ja kraanivesi.
Matkavõimalus Võimalus suunduda Ähijärve teerajale, Karula pikale jalgsimatkarajale, Karula lühikesele jalgrattarajale, Karula pikale jalgrattarajale ja RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkateele.
Prügi sorteerimise võimalus on
VaatamisväärsusedÄhijärv, erinevad maastikud
Suvine hooldus Hooldussagedus: pidev.
LisainfoKülastuskeskuses on võimalik vaadata rahvusparki tutvustavat 26-minutilist filmi ja tutvuda püsiekspositsiooniga. Aidahoones avatud Karula kihelkonna 20. sajandi esimese poole rahvakultuuri ja elulaadi tutvustav näitus. Müügil RMK meened. Võimalik tellida RMK Pähni külastuskeskuse poolt pakutavat programmi "Matkasellid Karula rahvuspargis". Külastuskeskuse kaudu saab teha broneeringuid Karula rahvuspargi majutushoonele (31 kohta).
PiirangudKülastuskeskus asub Karula rahvuspargis, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtÄhijärve küla, Antsla vald 66420, Võru maakond.
Kohalesõitmise õpetus
Antsla-Haabsaare mnt 8. kilomeetril keerata 50 m pärast Haabsaare bussipeatust paremale (viidad "Karula rahvuspargi külastuskeskus 7 km", "Saru 20 km"). Sealt sõita edasi 7 km mööda Haabsaare-Saru mnt ja jälgida Karula rahvuspargi külastuskeskuse viitasid, mis juhatavadki rahvuspargi keskusesse. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.712486
pikkuskraad: 26.504927
L-EST 97 x: 6399499.7 y: 649284.7