RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi / Roela-Mummassaare (156 km)

Ida-Virumaa, Alutaguse rahvuspark
  • Aidu karjääri läbival rajalõigul tuleb ületada kanaleid parvega. Kanalite kaldad on kõrged ja lahtise killustikuga, palume seal piirkonnas valida jalgrattaga matkamisel liikumiseks jalgratta alternatiiv rada.
  • Talveperioodil võib esineda takistusi parvedega külmunud kanalite ületamisel.
  • Rajalõik pangaserva all, Saka mõisast kuni Ontika trepini on raskelt läbitav - rand on valdavalt kiviklibune ning siin-seal võib olla rannaribale langenud puid.
Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Matkatee jõuab läbi Tudu metsade Ida­-Virumaale. Uljaste kandis aga algab matkatee linnalise ilmega osa: läbitakse Sonda, Kiviõli ja edasi üle tuhamäe jõutakse Püssini. Edasi läheb matkatee läbi Aidu karjääri ja Kohtla-­Nõmme kaevandusmuuseumi mere äärde, kus muuhulgas saab nautida Ida­-Viru tööstusmaastiku hämmastavaid vaateid. Piki põhjarannikut kulgeb matkatee Toila pargini ja sealt läbi Voka pargi Sillamäele ning Udria maastikukaitsealal paikneva Mummassaare lõkkekohani.
Telefon
Alutaguse rahvuspargi külastuskeskus
+372 5681 5722
E-postinfo.alutaguse@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
Varustus
Rada on tähistatud viitade ja valge-kollane-valge värvimärgistusega puudel. Rajale jäävad peatuspaigad ja nende vahemaad:
Telkimisvõimalus Rajale jäävatel telkimisaladel ja lõkkekohtades
Lõkkekoht Rajale jäävatel telkimisaladel ja lõkkekohtades
Matkavõimalus Matkatee
LisainfoLõkkekohtasid varustatakse lõkkepuudega.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.