Valgjärve lõkkekoht

Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas ning pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud ise kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Lõkkekoht asub Nohipalus Valgjärve ääres, mis on Eesti kõige läbipaistvama veega järv. Järve kaldad ja põhi on pea-aegu kõikjal liivane. Hea koht ujumiseks ja puhkuseks männimetsas ning marjade-seente korjamiseks.
Telefon+372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
ParkimisvõimalusedParkla 5-6 autole.
VarustusKaetud lõkkease grillrestiga, infomaja, puukuur, kuivkäimla, parkla
Telkimisvõimalus Lubatud paigaldada kuni 4 (4-kohalist) telki.
Kattega lõkkekoht Kaetud lõkkease grillrestiga
Vesi Tarbevett saab järvest.
Matkavõimalus Lõkkekohast möödub RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee.
Marjad-seenedMustikad, pohlad, seened
LisainfoObjekti varustatakse lõkkepuudega.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudLõkkekoht asub Meenikunno maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtNohipalu küla, Räpina vald, Põlvamaa.
Objekt nr 22 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita Räpinast 15 km Võru poole ja keerata vasakule Värska suunas. Sealt 3,8 km pärast keerata paremale Meenikunno maastikukaitseala suunas ning sõita 3,6 km, kuni viit „Valgjärve lõkkekoht“ osutab teelahkmel vasakule. Sõita veel umbes 100 m ja jõuategi lõkkekohta. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.943018
pikkuskraad: 27.348413
L-EST 97 x: 6427337 y: 698236