Viitna loodusõpperada (7 km)

Lääne-Virumaa, Põhja-Eesti puhkeala
NUTIMÄNG - kui soovid oma teadmisi proovile panna, võta osa vahvast nutimängust!
Selleks lae alla Play poest või App Store-st Loquiz äpp. Kasutajanime ja parooli leiad raja algusest infotahvlilt. Nutikat mängimist!
Vaata ka teisi nutimänge

Viitna rajal kõndides saab nautida imelisi vaateid „järvemägede“ – ooside ja mõhnade harjadelt järvedele ja metsale. Rada asub nii Narva maantee ligidal, et siia on kerge pääseda isegi ühistranspordiga.Vaheldusrikkal maastikul kulgev 7 km pikkune  õpperada algab Viitna Pikkjärve põhjakaldalt, viib kõigi kolme järve äärde ning tutvustab jääaja kujundatud pinnavorme, nende teket ning seal kasvavaid metsakooslusi. Õpperajal on 27 huvipunkti. Rada tähistavad valged märgid puudel, mille keskel on roheline triip. Ettevaatust! Vihmaste ilmade korral on järsud a oosinõlvad ning laudteelõigud Nabudi järve ääres libedad.
Kui pikaks jalutuskäiguks napib jõudu või aega, saab piirduda ainult ringiga ümber Pikkjärve – nii on matka pikkus 2,5 km.
Telefon+372 329 5555
+372 676 7010
E-postinfo.lahemaa@rmk.ee
info.oandu@rmk.ee
Lahtiolekuajad
Objekti tüüpÕpperada
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedParkla 25 sõiduautole või  4 bussile on Pikkjärve (Viitna Suurjärve) kirdenurgas, teisel pool maanteed. 
Varustus3 infotahvlit, 28 infoalust, märjemates kohtades laudrada, vaateplatvorm, purre, 2 kuivkäimlat parklas sh inva DC, 4 prügikasti
Telkimisvõimalus Telkimine ja lõkke tegemine Võsu telkimisalal (17 km) ja Oandu telkimisalal (20 km)
Matkavõimalus 7 km, lühema tiiru saab teha ümber Pikkjärve ja käia Linajärve ääres – nii on matka pikkus ~2,5 km.
VaatamisväärsusedMandrijää kujundatud mitmekesised pinnavormid, järved
Suvine hooldus Hooldussagedus: 3 korda nädalas
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
Ujumine on lubatud ainult Viitna Pikkjärve põhjakaldal ning Linajärve äärses suplemiskohas.
Piirangud Loodusõpperada asub Viitna maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (info@keskkonnaamet.ee, tel +372 662 5999).
AsukohtViitna, Kadrina vald, Lääne-Virumaa
Objekt nr 30 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusTallinn-Narva mnt (tee E20) 73. km, Viitnal, pöörata paremale Kadrina suunas. Sõita 1 km, kuni näete paremal Viitna maastikukaitseala infotahvlit. Selle vastast keerab tee parklasse. Raja märgistus algab parklast.  
Viitnale saab tulla ka ühistranspordiga, Viitna bussipeatusest on raja algusse 1 km. Peatusest minna veidi maad Narva poole ja siis keerata paremale Kadrina teele. 1 km pärast pöörata infotahvli juurest rajale.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.447440
pikkuskraad: 26.013848
L-EST 97 x: 6591674 y: 614227