Erastvere pargi telkimisala

Teeäärne peatuspaik järve kaldal. Võimalus ujumiseks ja pargis jalutamiseks. Erastvere  tammikus asuvad 1883. aastal rajatud Ungern-Sternbergide perekonnakalmistu ja kabel. Telkimisalalt on võimalik suunduda 1 km pikkusele jalutusrajale, kus tutvustatakse siinset ajalugu ja loodust ning 38 km pikkusele ringikujulisele Kooraste rattarajale, mis kulgeb vaheldusrikkal maastikul mööda küla-ja metsavahelisi teid. Teekonnal on võimalik tutvuda 15 järve kauni vaatega, nii mõnegi järve kaldal on puhkepausiks sobiv RMK lõkkekoht. Telkimisalast mõni kilomeeter Põlva pool asub Põhjasõja Erastvere lahingu mälestuskivi.
Telefon+372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpTelkimisala
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedSõiduk jätta pubi parklasse või parkida telkimisala lähedusse.
VarustusInfotahvlid, varikatusega laud-pingid, 2 kattega lõkkeaset koos pinkidega, puude varjualune, käimla. Ujumiskohas riietuskabiin ja valla poolt paigaldatud ujuvplatvorm, lähedal toitlustuskoht. Alalt algab 1 km pikkune infotahvlitega varustatud jalutusrada.
Telkimisvõimalus Võimalus paigaldada kuni 20 (4-inimese) telki.
Kattega lõkkekoht 2 kattega lõkkeaset
Matkavõimalus Alalt algab 1 km pikkune jalutusrada, möödub Kooraste rattarada.
Suvine hooldus Hooldussagedus: 2 korda nädalas
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtPõlvamaal, Tartu-Võru uue maantee lähedal Erastvere järve ääres. Objekt nr 33 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa mnt (tee nr 2) kuni Kanepi-Leevaku ristini, kust keerata vasakule ja umbes 130 m pärast uuesti vasakule. Sõita veel umbes 160 m, kus RMK viida juurest keerata paremale (enne pubi). Telkimisalani jääb 125 meetrit.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.977420
pikkuskraad: 26.781690
L-EST 97 x: 6429632 y: 664546