Erastvere pargi telkimisala

Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Teeäärne peatuspaik järve kaldal. Võimalus ujumiseks ja pargis jalutamiseks. Erastvere  tammikus asuvad 1883. aastal rajatud Ungern-Sternbergide perekonnakalmistu ja kabel. Telkimisalalt on võimalik suunduda 1 km pikkusele jalutusrajale, kus tutvustatakse siinset ajalugu ja loodust ning 38 km pikkusele ringikujulisele Kooraste rattarajale, mis kulgeb vaheldusrikkal maastikul mööda küla-ja metsavahelisi teid. Teekonnal on võimalik tutvuda 15 järve kauni vaatega, nii mõnegi järve kaldal on puhkepausiks sobiv RMK lõkkekoht. Telkimisalast mõni kilomeeter Põlva pool asub Põhjasõja Erastvere lahingu mälestuskivi.
Telefon+372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpTelkimisala
ParkimisvõimalusedSõiduk jätta pubi parklasse või parkida telkimisala lähedusse.
VarustusInfotahvlid, 2 kattega lõkkeaset koos pinkidega, puude varjualune, käimla. Ujumiskohas valla poolt paigaldatud ujuvplatvorm, lähedal toitlustuskoht. Alalt algab 1 km pikkune infotahvlitega varustatud jalutusrada.
Telkimisvõimalus Võimalus paigaldada kuni 20 (4-inimese) telki.
Kattega lõkkekoht 2 kattega lõkkeaset
Matkavõimalus Alalt algab 1 km pikkune jalutusrada, möödub Kooraste rattarada.
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtPõlvamaal, Tartu-Võru uue maantee lähedal Erastvere järve ääres. Objekt nr 33 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa mnt (tee nr 2) kuni Kanepi-Leevaku ristini, kust keerata vasakule ja umbes 130 m pärast uuesti vasakule. Sõita veel umbes 160 m, kus RMK viida juurest keerata paremale (enne pubi). Telkimisalani jääb 125 meetrit.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.977242
pikkuskraad: 26.781681
L-EST 97 x: 6429612.5  y: 664546.7