Kamari-Kärevere veemarsruut (75 km)

Eesti metsades on suur tuleoht! Alates 24. maist kehtib tuleohtlik aeg Ida- ja Lääne-Virumaal ning sellega keelatakse looduses suitsetamine ning mootorsõiduki kasutamine. Päästeamet palub hoiduda lõkke tegemisest ja grillimisest looduses. Vajadusel kasuta kattega lõkkekohta.
Matka on soovitatav alustada Kamari veehoidla tammi tagant. Veeraja pikkus on 75 km. Teekond võib kesta 2-3 ööpäeva. Veerada on mõeldud mootorita veesõidukitega matkamiseks.
Telefon+372 676 7122
E-postinfo.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedKamari parkla
VarustusVeerajale jäävad Rasti ja Naela lõkkekohad. Lõkkekohti ei varustata lõkkepuudega.
Telkimisvõimalus Telkimine on võimalik Naela ja Rasti lõkkekohas.
Lõkkekoht Lahtine lõkkease grillrestiga Naela ja Rasti lõkkekohas.
VaatamisväärsusedPõltsamaa jõgi, Pede jõgi ja Emajõgi ning nende äärne loodusmaastik ja väärtuslikud elupaigad.
Lisainfo
  • Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
  • Kamari-Kärevere veerada kulgeb mööda  Põltsamaa jõge, Pede jõge ja Emajõge. Veerajal hooldatakse kahte objekti: Naela ja Rasti lõkkekohti. Veerajal võib olla looduslikke takistusi. Veerada tähistab kaitseala veekogudel liikumise võimalust ning tuleb arvestada, et Emajõgi on laevatatav veetee (ohtlik lainetus). 
  • Veerada on soovituslik marsruut, seega tuleb arvestada, et ujuvvahendi vettelaskmise ja nende väljavõtmise kohad ei ole märgistatud.
PiirangudTutvu kaitse-eeskirjast tulenevate piirangutega siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtKamari (Põltsamaa vald, Jõgevamaa)- Laashoone (Viljandi vald, Viljandimaa)- Palupõhja, Reku, Kärevere (Elva vald, Tartu vald, Tartumaa). Objekt nr 3 kaitseala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusVeesõiduki saab vette lasta Kamaris ning välja võtta Tallinn-Tartu mnt Kärevere silla juures.