Kylmaluoma puhkeala
Oaas looduslähedaseks puhkuseks

Oulujärvi puhkeala
Suurepärane sihtkoht matkamiseks ja perepuhkuseks

Ruuna puhkeala
Piiritsooni sädelevad kärestikud

Evo puhkeala
Lõuna - Soome looduse pärl

Nõva puhkeala
Laulvad liivarannad, saagirikkad männikud – maa, mis tõuseb merest


Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Tule autoga, rongiga, rattaga või jalgsi ja vali suund ning asu teele

Kiidjärve-Kooraste puhkeala
Kuulsad Taevaskojad ja kaunid metsajärved

Räpina-Värska puhkeala
Ühed Eesti ilusamad palumännikud ja rabad teiste looduse pärlite keskel

Kylmäluoma matkapiirkonda iseloomustavad oosiahelikud, männimetsad ja iseloomulikud soomaastikud (aabasood). Rahulik ümbrus ja haudvaikus, mille katkestavad aeg-ajalt ainult punakurk-kauri ja järvekauri hõiked, loovad tõeliselt looduslähedase atmosfääri. Piirkond on populaarne karavaniga külastajate, kalastajate ja matkajate seas ning Kylmäluoma selged järved on suurepärane perepuhkuse sihtkoht. Kalastajatele pakub mitmekülgseid valikuid umbes 90 erinevat järve.
Piirkonna külastajaid teenindab Kylmäluoma külastuskeskus (Kylmäluoma Outdoor Centre).

Oulujärvi pakub nauditavaid tegevusi mõnusas õhkkonnas kogu perele. Paadimehi ja aerutajaid võluvad selle UNESCO geoparkide võrgustikku kuuluva matkapiirkonna suurepärased saared ja liivarannad. Tähistatud rajad on lihtne ja turvaline viis looduses liikumiseks ja looduse avastamiseks. Oulujärvi järv või Manamansalo kalastusala kristallselged oosidevahelised järved on kalapüügihuvilistele vastupandamatud.
Manamansalo viietärni telkimisplats teenindab külastajaid otse matkaraja kõrval, kus on rendimajad ning karavanide platsid ja telkimiskohad.


Ruunaa on ainus piirkond Euroopas, kus saab puupaadiga kärestikku läbida. See on ka oluline süstasõidu keskus ja tuntud kalapüügikoht. Miks mitte rentida kohalikult ettevõttelt ratas ja vaadelda veekogusid hoopis kaldalt? Ruunaas on ka piiratud liikumisvõimega külastajatele kohandatud rada.
Talvel on Ruunaa suurepärane sihtkoht räätsamatkadeks, suusatamiseks, mootorsaaniga sõitmiseks või talviseks kalapüügiks. Ruunaas on saadaval kõik vajalikud teenused koosolekute või eriliste sündmuste pidamiseks.Lõuna-Soome linnadest paaritunnise autosõidu kaugusel asub Evo matkapiirkond, mis pakub võimalusi kergemateks jalutuskäikudeks loodusradadel kui ka mitmepäevaseks matkaks mööda Ilvesvaelluse rada.
Piirkonda iseloomustavad jääaja kujundatud mitmekülgsed maastikud, sealsed metsad, kümned metsajärved ja oosid, pakuvad võimalusi paljude tegevuste jaoks.
Evo on ideaalne kalapüügi- ja matkasihtkoht kogu perele, kus on suurepärased kalaveed nii algajatele kui ka kogenud harrastajatele. Niemisjärvel on ka piiratud liikumisvõimega kalastajatele kalastusplatvorm.


Nõva puhkeala asub pooleteisetunnise autosõidu kaugusel Tallinnast. Puhkeala pakub huvitatavaid elamusi nii linnuhuvilisele, rannapuhkuse nautijale kui ka geoloogia- ja dendroloogiahuvilisele.
Puhkajal on võimalus telkida, istuda lõkke ääres, nautida päikeseloojanguid ja valgusreostuseta öist taevast.
Alal on kohalikke loodusväärtusi tutvustavad matkarajad, mis kulgevad päikeseküllastes marja- ja seenerikastes rannamännikutes, luitevallidel ja laulva liivaga mererannas.
Nõva külastusekeskuse juurest algab kõige pikem Eestit läbiv matkatee haru - Peraküla-Aegviidu-Ähijärve 820 km.

Tallinnast ligi tunnise sõidu kaugusel paikneb Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala, mille südameks on Eesti matkapealinn Aegviidu, kus asub ka Aegviidu külastuskeskus. Alal ristuvad kolm Eestit läbivat matkatee haru. Tegemist on suurepärase piirkonnaga looduses viibimiseks igal aastaajal – saab nii matkata, telkida ilusate veesilmade veeres, jalgrattaga sõita kui niisama jalutada.
Maastiku muudavad vaheldusrikkaks sooderohkus, arvukad oosiahelikud ja mõhnastikud neile iseloomulike järvedega. Mandrijää tegevuse tulemusel tekkinud järved kuuluvad Eesti puhtaimate järvede hulka, puhkealal on üle 40 järve ja ala läbivad mitmed jõed.


Lõuna-Eesti suurimast linnast Tartust alla tunnise auto- või rongisõidu kaugusel paiknev puhkeala. Ala keskmeks on Ahja jõe kaldal asuv Kiidjärve külastuskeskus. Rajatud on lõkkekohti ja telkimisalasid, eriilmelisi matka- ja õpperadasid, puhkeala läbib 820 kilomeetri pikkune RMK matkatee Peraküla-Aegviidu-Ähijärve haru.
Ala iseloomustavad aktiivse puhkuse võimalused ja imeline loodus - sillerdav Ahja jõgi koos võimsate liivakivipaljanditega selle ääres, lisaks võib seal kohata vesipappi ja jäälindu. Seene- ja marjarohked männimetsad, kus elutseb metsaelanikke kuklasest põdrani, rabaalad, arvukad järved ja silmapaistvad ürgorud.

Räpina-Värska puhkeala asub Eesti kagunurgas, Venemaa piiri läheduses, umbes pooleteisetunnise sõidu kaugusel Tartust. Puhkeala pakub võimalusi rahulikuks metsapuhkuseks, iseloomulikud on väikesed lõkkekohad ja telkimisalad, paljud neist paiknevad jõgede ja järvede ääres ning pakuvad erinevaid veega seotud tegevusi. Ala läbib 820 kilomeetri pikkune RMK matkatee Peraküla-Aegviidu-Ähijärve haru.
Alal paiknevad: Eesti pikim jõgi Võhandu, maailma kõrgeim harilik mänd Ootsipalus, Meenikunno rabas kulgev matkarada, Ilumetsa meteoriidikraatrid, Lõunalaagri matkarada militaarpärandkultuuri jälgedega. Piirkonda iseloomustab Setomaa oma liivakoobastega ning omanäolise kultuuripärandiga.