Mets on vaese mehe kasukas

Pärnumaa, Matsalu rahvuspark, Matsalu rahvuspargi külastuskeskus

Eesti pärimustes on metsa kohta hulgaliselt vanasõnu, muistendeid, mõistatusi ja müüte. Millest need tulenesid? Vanasti elati looduse rütmis ja metsaga mestis - metsast saadust elati ja metsa järgi ennustati ka ilma. Põlvest põlve on edasi antud teadmisi metsast kui toidu ja peavarju andjast, sellest ka vanasõna: „Mets on vaese mehe ait“ või „Mets on vaese mehe kasukas“. Eks igal vanasõnal on oma tõetera sees. Mida üks või teine vanasõna tähendab, kuidas tehti ilmaennustusi vanasti? Kas vanarahva tarkus on teadus?

Toimumiskoht:
RMK Varbla kontor ja metsarada

Seos õppekavaga

Aastaaegade vaheldumine. Mõõtmine ja võrdlemine - temperatuuri mõõtmine erinevates keskkondades (lagedal alal, metsas, lume all) ja võrdlemine. Inimese elukeskkond. Ilmavaatlused. Ilmastikunähtused.

Kohalesõitmise õpetus

Sõita mööda Tõstamaa - Nurmsi teed Varblasse. Tee ääres näitab suunaviit RMK Varbla kontor 0,1 km. Metsa sõitmiseks on vajalik grupi transpordi olemasolu, lisandub ca 7 km.

Lisainfo

Selga-jalga ilmastikukindlad ja retke jaoks sobilikud riided-jalanõud! Kaasa oma moonakott ja rõõmus meel! Meie poolt on kuum tee.

Lisainfo kontakt: info.matsalu@rmk.ee; tel: 5077 369

Omadused:


Teemad Metsaloodus
Looduses liikumine
Pärandkultuur
Sihtrühm 1.-3. klass
4.-6. klass
ToimumisaegTalv
Grupi suurus20 õpilast + 2 saatjat, suurem grupp jagatakse eraldi programmideks
Kestuskuni 3 tundi
Raja pikkus3 km
Hind 20 inimest 70 EUR